«Ми робимо все можливе для перемоги демократії і свободи» – Порошенко закликав погодити вступ України в НАТО
Джерело: етер Lrytas
Глава партії “Європейська Солідарність” Петро Порошенко закликав лідерів держав Північноатлантичного Альянсу визначити конкретні умови для членства України, щоб на наступному саміті у Вашингтоні держава стала 33-ю учасницею НАТО.
Він зазначив, що схожий механізм був використаний під час отримання Україною безвізового режиму з ЄС. Також політик наголосив, що Україна може максимально швидко виконати необхідні умови, тоді як ЗСУ вже зараз є найкращою армією в Європі, яка “де-факто створена за стандартами НАТО”.
Порошенко зазначив, що нині Європу і НАТО захищає від РФ не 5 стаття НАТО, а синьо-жовтий щит Збройних Сил України, пояснивши, що членство України в НАТО є ключовою умовою миру на континенті
Зараз ми найбільші, найсильніші і найефективніші Збройні Сили на континенті, які можуть зупинити російську агресію, депутінізувати росію і Європу.
Лідер “ЄС” висловив переконання, що країни НАТО неодмінно знайдуть рішення. Та зауважив, що 11 липня був вражений 33 тисячами українських прапорів у Вільнюсі, литовці та гості країни проводять флешмоб підтримки і “певного поштовху лідерам НАТО бути достатньо хоробрими, не боятися Путіна”.
Порошенко закликав світових лідерів не боятися РФ, не боятися української перемоги, наголосивши, що зараз наша країна потребує підтримки і “максимального результату у Вільнюсі”.
Україна має бути 33-м членом НАТО, і ми безперечно беремо до уваги слова президента Байдена, деяких інших лідерів про те, що Україна має бути готова до членства в НАТО. Ми готові наполегливо працювати в найкоротший період часу, щоб підготувати Україну до членства, яке має відбутися на Вашингтонському саміті наступного року, — наголосив п’ятий президент.
Він зауважив, що нині маємо “дуже хорошого промоутера, дуже хорошого агітатора, який більш ніж будь-хто інший робить для майбутнього українського членства, ім’я його – ЗСУ”. Українські армійці ведуть найскладніші переговори, мають найвагоміші аргументи за майбутнє членство українського народу.
Політик знову акцентував, що російський президент розуміє лише одну мову – мову сили. Тож закликав НАТО також навчитися в України, як говорити з Путіним “мовою сили”.
Ми робимо все можливе для перемоги демократії і свободи. І чим швидше Україна стане членом НАТО, тим краще буде для Заходу, – вважає Порошенко.
Зауважимо, 11 липня країни-члени НАТО узгодили спільне комюніке щодо України на саміті у Вільнюсі. У НАТО запевнили, що запросять Україну до Альянсу, коли країни-члени погодяться, і усі умови будуть виконані.
Своєю чергою, глава НАТО Єнс Столтенберг підтвердив, що Україна стане членом НАТО в майбутньому, і що процес членства країни перейде з двоетапного на одноетапний.
Відомо, що лідери країн НАТО ухвалили пакет підтримки України, котрий передбачає:
- скасування вимоги щодо виконання ПДЧ стосовно членства;
- довгострокову програму військової допомоги по $500 мільйонів на рік для модернізації української армії та повного переходу на стандарти НАТО;
- запуск Ради Україна-НАТО. Перше засідання відбудеться 12 липня за участі президента Зеленського, на ньому мають узгодити план вступу України до Альянсу.
9 липня президент США Джо Байден зазначив, що Україна поки що не готова до повноцінного членства в НАТО. Проте, він готовий запропонувати військову допомогу, подібну до підтримки, яку Сполучені Штати вже давно надають Ізраїлю.
- Міністр оборони України Олексій Резніков привітав рішення США відправити касетні бомби до Києва, заявивши, що це допоможе деокупувати територію України, але пообіцяв, що боєприпаси не будуть використовуватися в Росії.
- 10 липня глава НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Туреччина погодилася підтримати заявку Швеції на вступ до Північноатлантичного альянсу.
- Напередодні саміту НАТО у Вільнюсі, президент Володимир Зеленський заявив, що безпека східного флангу Альянсу залежить від України. З початку повномасштабного нападу РФ, він наполягав на приєднанні до Альянсу, нині додав, що Україна вже “де-факто” є членом НАТО.
5 лютого міністр оборони Рустем Умєров повідомив, що обговорив із делегацією Міжурядової агенції оборонного співробітництва Чехії (AMOS) розширення оборонної співпраці.
Суд у США ухвалив рішення, дозволивши судовий розгляд проти російського Сбербанку, визнавши його фінансування бойовиків “ДНР” достатньою підставою для зняття суверенного імунітету. Позов подала сім’я 18-річного американця Куїнна Шансмана, котрий загинув унаслідок збиття літака рейсу MH17 над Донбасом у 2014 році.
У війні проти російських окупантів загинув 30-річний військовий і поет Максим Ємець. Він приєднався до Збройних Сил України ще в 19 років.
Українські десантники разом з іншими підрозділами в Курській області Росії захопили в полон 21 військовослужбовця армії окупантів.
4 лютого представники Європейської комісії, Європейської служби зовнішніх справ, Ради Європи, України та 37 держав погодили головні параметри для створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.