Митрополиту УПЦ МП Павлу продовжили запобіжний захід на два місяці
Джерело: Київська обласна прокуратура
Печерський районний суд Києва на два місяці продовжив термін дії обов’язків щодо запобіжного заходу митрополиту УПЦ МП Павлу.
Зокрема, митрополиту не можна відлучатися з місця проживання без дозволу суду, необхідно з’являтись за викликом до суду, не можна спілкуватися з потерпілими і свідками, потрібно носити електронний засіб контролю.
“За клопотанням прокуратури Печерським районним судом м. Києва продовжено до 23 березня строк дії обов’язків екснаміснику Києво-Печерської Лаври”, – повідомили у прокуратурі.
Нагадаємо, що у жовтні 2023 року Служба безпеки України завершила розслідування і направила до суду обвинувальний акт щодо настоятеля Києво-Печерської Лаври Павла (Петра Лебедя), причетного до підривної діяльності проти України.
За матеріалами СБУ, митрополит обвинувачується за двома статтями Кримінального кодексу України:
- ч. 2 ст. 161 (порушення рівноправності громадян залежно від їх релігійних переконань, вчинене службовою особою повторно);
- ч. 3 ст. 436-2 (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії РФ проти України, вчинене службовою особою повторно).
Санкції статей передбачають до 8 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Як встановило слідство, митрополит неодноразово публічно заперечував існування України як суверенної держави.
Також він називав російську збройну агресію проти України “громадянським конфліктом”, який триває з 2014 року.
Судова лінгвістична експертиза підтвердила факти злочинних дій клірика.
- СБУ викрила нові факти протиправної діяльності настоятеля Києво-Печерської лаври Павла (Петра Лебедя).
- Підсанкційному митрополиту Луганської єпархії УПЦ МП, який співпрацює з російськими загарбниками у тимчасово захопленому місті, повідомлено про підозру.
- Експослушнику Києво-Печерської лаври, який причетний до інформаційно-підривної діяльності на користь Росії, повідомлено про підозру.
30 квітня міністерка економіки Юлія Свириденко спільно із міністром фінансів США Скоттом Бессентом підписала Угоду про створення Інвестиційного фонду відбудови США–Україна. Як зауважила міністерка, мовиться про співпрацю на десятиліття вперед.
Орієнтовна вартість робіт з відбудови сучасного корпусу лікарні “Охматдит” становитиме близько 396 мільйонів гривень. Проєктно-кошторисна документація наразі проходить експертизу, а тендер на капітальний ремонт сучасного корпусу оголосять на платформі Prozorro у першій половині травня.
Спецпредставник президента США з питань України Кіт Келлог наголосив, що главі РФ Володимиру Путіну варто визнати зміну ситуації на користь України. Генерал у відставці зауважив, що росіянам, попри шалені втрати у лавах своєї армії, за півтора року не вдалося досягти серйозних здобутків на фронті.
Прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді відмовився приїхати до Москви на 9 травня. Про те, що Моді не прийняв запрошення глави РФ Володимира Путіна брати участь в урочистих заходах, повідомив прессекретар Кремля Дмитро Пєсков.
Компанії McDonald’s і Coca-Cola досі розглядають російський ринок як зону підвищених ризиків і не планують повертатися до діяльності у цій країні, свідчать листи компаній до правозахисної групи B4Ukraine.