На Чорнобильській АЕС триває пожежа після удару безпілотника
Джерело: Державне агентство України з управління зоною відчуження/Facebook
Рятувальники продовжують гасити загоряння після удару російського БпЛА по укриттю зруйнованого четвертого енергоблоку Чорнобильської АЕС.
Наразі локалізували осередки тління протирадіаційної мембрани (ЕПДМ) на площі 60 м2, триває часткова ліквідація на площі 20 м2.
В оперативному режимі аналізуються дані щодо потужності еквівалента амбієнтної дози гамма-випромінювання в районі пожежі. Радіаційний фон у зоні відчуження контролюється за допомогою автоматизованої системи контролю радіаційного стану (АСКРС) у безперервному режимі на 39 пунктах. Дані цілодобово надходять до диспетчерського центру раз на годину, а в умовах надзвичайної ситуації – раз на 1 хвилину.
“З огляду на масштаби пожежі, персонал підприємств зони відчуження не потребує додаткових заходів з радіаційної безпеки”, – повідомили в Державному агентстві України з управління зоною відчуження.
ДОВІДКА: вранці 14 лютого президент України Володимир Зеленський повідомив, що вночі російський безпілотник з фугасною бойовою частиною атакував Чорнобильску АЕС, а саме саркофаг, збудований над зруйнованим 4-им реактором, який захищає від радіації.
Унаслідок атаки укриття зазнало пошкоджень, зайнялась пожежа, яку вже погасили. За попередніми оцінками, руйнування після атаки суттєві.
У МАГАТЕ підтвердили атаку. За їхніми даними, вибух пролунав близько 1:50.
- У Кремлі зреагували на повідомлення про атаку російського БпЛА на укриття Чорнобильської АЕС уночі 14 лютого.
Президент Франції Емманюель Макрон запросив європейських лідерів на саміт у Парижі 17 лютого для обговорення ситуації в Європі після дзвінка Трампа до Путіна та виступу віцепрезидента США Венса на Мюнхенській безпековій конференції.
За ініціативою Вашингтона відбулася телефонна розмова між міністрами закордонних справ Росії та США, повідомило Міністерство закордонних справ РФ.
Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський заявив, що дзвінок президента США Дональда Трампа Володимиру Путіну був помилкою.
Зеленський запросив спецпредставника США Кіта Келлога відвідати фронт та зустрітися з головнокомандувачем ЗСУ, щоб на власні очі побачити наслідки війни.
Голова Мюнхенської конференції з безпеки, німецький дипломат Крістоф Гойсґен, заявив, що невипуск Петра Порошенка з України є поганим меседжем. Він підкреслив, що українцям важливо зберігати єдність у цей складний час.