На COP28 країни досягли угоди про відмову від викопного палива

Джерело: Reuters

В середу, 13 грудня, представники майже 200 країн погодилися розпочати скорочення глобального споживання викопного палива, щоб запобігти найгіршим змінам клімату.

Угода, укладена в Дубаї після двох тижнів наполегливих переговорів, мала надіслати потужний сигнал інвесторам і політикам про те, що світ єдиний у своєму бажанні відмовитися від викопного палива.

Президент COP28 Султан Аль Джабер назвав угоду “історичною”, але додав, що її справжній успіх полягатиме в її реалізації.

“Ми є те, що ми робимо, а не те, що ми говоримо. Ми повинні зробити кроки, необхідні для перетворення цієї угоди на реальні дії”, — сказав він.

Понад 100 країн наполегливо лобіювали жорсткі формулювання в угоді COP28 про “поступову відмову” від використання нафти, газу та вугілля, але наштовхнулися на сильний опір з боку групи виробників нафти під керівництвом Саудівської Аравії ОПЕК, яка стверджувала, що світ може скоротити викиди без уникнення конкретних видів палива.

Тим часом невеликі острівні держави, вразливі до клімату, були одними з найактивніших прихильників поступової відмови від використання викопного палива та мали підтримку великих виробників нафти та газу, таких як Сполучені Штати, Канада та Норвегія, разом із блоком ЄС та десятками інших урядів.

Угода зокрема закликає до “переходу від викопного палива в енергетичних системах справедливим, упорядкованим і рівноправним чином… щоб досягти чистого нуля до 2050 року”.

Угода також закликає потроїти глобальні потужності відновлюваних джерел енергії до 2030 року, прискорити зусилля щодо скорочення використання вугілля та прискорити такі технології, як уловлювання та зберігання вуглецю, які можуть очистити галузі, які важко декарбонізувати.

Тепер, коли угода укладена, країни відповідають за виконання угод через національну політику та інвестиції.

У Центрі протидії дезінформації пояснили, навіщо Білорусь оголосила про раптові ядерні навчання.

Генеральний директор The Walt Disney Company Боб Айгер оголосив про зміну стратегії випуску продукції Marvel, заявивши, що студія планує випускати не більше трьох нових фільмів і лише два телесеріали Marvel на рік. Це рішення відповідає загальній стратегії компанії, яка полягає у зосередженні на якості замість кількості.

П’ятий Президент України та лідер “Євросолідарності” Петро Порошенко виступаючи на заході Фонду Конрада Аденауера у Берліні представив план спільної перемоги України та вільного світу над РФ.

Слідчі ДБР завершили досудове розслідування щодо вбивства 16-річного підлітка у фунікулері в Києві.

Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук підписав розпорядження, яке дозволяє журналістам висвітлювати діяльність парламенту безпосередньо з його приміщення під час дії воєнного стану. Документ включає положення “Про акредитацію медіа при Верховній Раді України дев’ятого скликання на період дії воєнного стану в Україні”.