На факультеті розвідки та ССО Військової академії вперше навчаються дівчата

Джерело: представник керівництва Академії в інтерв’ю АрміяInform

У Військовій академії (м. Одеса) завершилася вступна кампанія 2023 року. Про її підсумки розповів представник керівництва Академії, зауваживши, що цьогоріч вперше за часів існування вишу на факультет розвідки й ССО були прийняті абітурієнти-дівчата.

Він зазначив, що особливо у такий тривожний час навчання майбутніх представників лав офіцерського корпусу набуває особливого значення. Саме тому цього року продовжили прийом абітурієнтів, які зробили свідомий вибір і для себе ухвалили відповідальне рішення — стати професійними військовими.

Вступна кампанія тривала з 20-го по 29 липня. Усі, хто успішно склав вступні іспити й пройшов відповідний медичний, психологічний відбір, долучилися до навчального процесу за визначеними планами.

Набір здійснювався на чотири факультети, а саме: на факультети підготовки спеціалістів десантно-штурмових військ та морської піхоти; підготовки спеціалістів військової розвідки та Сил спеціальних операцій; підготовки спеціалістів тилового забезпечення та підготовки спеціалістів ракетно-артилерійського озброєння.

Окрім цього, цьогорічний набір до військового вишу в Одесі був особливим, адже перевершив і 2021 і 2022 роки, до того ж вперше, за часів існування вишу на факультет розвідки і ССО були прийняті абітурієнти-дівчата.

Якщо порівняти з минулими роками, цьогорічна вступна кампанія була особливою. І передусім це полягає в тому, що цьогоріч державне замовлення на вступ до вишу було збільшено майже вдвічі. Тож за кількістю абітурієнтів, які вступили до 1-го курсу навчання, цей набір перевершив і 2021 і 2022 роки, — пояснив представник Академії.

Насамперед це красномовно свідчить про те, що до справи захисту Батьківщини від росіян залучаються різні верстви українського суспільства. У майбутньому вони бажають бути не просто офіцерами українського війська, а саме командирами бойових підрозділів та робити особистий внесок у благородну справу знищення окупантів.

У війні проти російських окупантів загинув 30-річний військовий і поет Максим Ємець. Він приєднався до Збройних Сил України ще в 19 років.

Українські десантники разом з іншими підрозділами в Курській області Росії захопили в полон 21 військовослужбовця армії окупантів.

4 лютого представники Європейської комісії, Європейської служби зовнішніх справ, Ради Європи, України та 37 держав погодили головні параметри для створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 лютого. З початку доби відбулося 80 бойових зіткнень. Найгарячішою була ситуація на Покровському, Торецькому напрямках та на Курщині.

Верховна представниця Євросоюзу з закордонних справ Кая Каллас заявила, що трибунал для лідера РФ Володимира Путіна працюватиме, навіть якщо президент США Дональд Трамп досягне мирних переговорів з господарем Кремля щодо України.