На Харківщині готують рішення про примусову евакуацію сімей з дітьми – Синєгубов
Джерело: Олег Синєгубов/Telegram
25 жовтня глава обласної військової адміністрації Олег Синєгубов повідомив про підготовку рішення стосовно примусової евакуації дітей з десяти населених пунктів Харківщини.
Синєгубов наголосив, що ворог і далі обстрілює прифронтові громади Харківщини, у результаті чого гинуть та зазнають поранення цивільні мешканці, зокрема діти.
Задля збереження життя та здоров’я людей закликаємо громадян до евакуації з небезпечних територій. Готуємо рішення про примусову евакуацію сімей з дітьми із 10 населених пунктів Куп’янської, Кіндрашівської та Курилівської громад Куп’янського району. Там перебуває 275 дітей, — зазначив глава ОВА.
В ОВА наголосили, що діти можуть бути евакуйовані тільки щонайменше з одним із батьків або іншим опікуном.
Окрім цього, Синєгубов рекомендував цивільним, передусім родинам із дітьми, евакуюватися з Борівської громади Ізюмського району, зокрема з смт Борова. Нині там проживає 8900 людей, серед них – 844 дитини.
Очільник ОВА запевнив, що усі евакуйовані будуть забезпечені житлом, матимуть підтримку та повний супровід від міжнародних гуманітарних організацій, якщо будуть виїжджати за межі області — отримають одноразові виплати.
Також за бажання буде організована евакуація в західні області України.
- Протягом 24 жовтня російські окупаційні війська обстрілювали населені пункти Харківського, Чугуївського, Куп’янського та Ізюмського районів області.
- 5 жовтня о 13:24 російські окупанти вдарили по селу Гроза, що у Куп’янському районі Харківської області. Для удару РФ застосувала ракету “Іскандер”, яка поцілила у приміщення кафе та магазину, де на той момент відбувались поминки.
- Уночі 15 жовтня російські окупанти атакували керованою авіабомбою село Дружелюбівка Ізюмського району. Як наслідок – загинуло двоє осіб.
- На тлі складної безпекової ситуації на Херсонщині Херсонською ОВА схвалено примусову евакуацію 802 дітей із 23 населених пунктів. Її проведуть із Бериславського, Каховського, а також Херсонського районів.
У Міндовкіллі повідомили, що Україна отримала шанс не просто відновити інфраструктуру після війни, а й зробити економіку дружньою до довкілля, відкритою для інновацій і рівною для всіх громадян. Одним із ключових інструментів такого переходу може стати розвиток “зелених” робочих місць.
Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.
У переговорах про членство в ЄС країни-кандидати впорядковують законодавчі зміни за “кластерами” – тематичними блоками європейського права, які охоплюють ключові сфери політики. Україна має пройти шість таких кластерів, гармонізувавши своє законодавство з нормами ЄС.
Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.
3 липня МЗС України запросило посла Угорщини у зв’язку з черговими недружніми заявами угорської сторони.