На кінофестивалі Tribeca дебютував український кіноальманах «Війна очима тварин»

Джерело: Суспільне Культура
На міжнародному кінофестивалі Tribeca у Нью-Йорку відбулася світова прем’єра українського кіноальманаху “Війна очима тварин”. У проєкті взяв участь актор Шон Пенн (відомий за фільмом “Орел” режисера Мирослава Слабошпицького), а саундтреком стала пісня гурту Imagine Dragons.
Автор ідеї та продюсер альманаху Олег Кохан разом із продюсерами Олексієм Макухіним, Адамом Сігелем, Андреасом Маліною, оператором Байроном Вернером та актрисою Дар’єю Марченко особисто презентували фільм американській аудиторії. Під час прем’єри Кохан наголосив, що головна мета стрічки — не скаржитися, а через мистецтво показати світу, хто такі українці та за що вони борються.
Після показу актор Кріс Нот у розмові з творчою командою відзначив високу реалістичність акторської гри у фільмі. Дар’я Марченко додала, що команда не просто грала — адже вони вже четвертий рік живуть у цій реальності.
Журналісти схарактеризували альманах як глибокий роздум про вплив війни, який розкривається не через бойові сцени, а через страждання тварин, втягнутих у людський конфлікт.
Кожен епізод кіноальманаху базується на реальних подіях. Історії проводять глядачів від порятунку хлопчика з коровою в окупованому селі, через підводну алегоричну казку на фоні зруйнованого моря, до Києва, де попри війну життя намагається залишатися звичайним. Усі ці оповіді поєднує тема емпатії до жертв війни.
До створення кіноальманаху долучилися українські режисери: Мирослав Слабошпицький; Іван Сауткін; Юлія Шашкова; Олексій Мамедов; дебютанти Андрій Лідаговський, Макс Тузов і Святослав Костюк.
У зйомках взяли участь понад 500 митців і членів команди з України та США. Партнерами проєкту стали European Solidarity Fund For Ukrainian Films та ініціатива Save Pets of Ukraine, яка допомагає тваринам, що постраждали від війни. Організація Razom for Ukraine підтримала світову прем’єру стрічки.
Фільм побачили близько 500 глядачів. Українська прем’єра “Війни очима тварин” запланована на осінь 2025 року. Після цього альманах вийде у всеукраїнський та міжнародний прокат, а також з’явиться на стримінгових платформах. Глядачі матимуть можливість підтримати людей і тварин, постраждалих від війни — промокод для збору коштів буде розміщено у фінальних титрах фільму.
*Tribeca — один із найпрестижніших міжнародних кінофестивалів, заснований Робертом Де Ніро, Джейн Розенталь та Крейгом Гаткоффом з метою підтримки незалежного кіно. Першим українським фільмом, який увійшов до програми Tribeca, стала стрічка Кіри Муратової “Два в одному”.
- Понад 30 знаменитостей знялися у відеоролику, в якому висловлювали підтримку Україні в другу річницю повномасштабного вторгнення РФ в Україну.
- Американський актор і режисер Шон Пенн набив татуювання у формі одного з державних символів України – герба.
- Американський актор і режисер Шон Пенн під час візиту в Україну відвідав бійців 3-го полку Сил спеціальних операцій ЗСУ.
The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду його Меган Моббс. Меган – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.
На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.
Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.
У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.
Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.