На лівобережжі Херсонщини втрати серед російських штурмовиків становлять 70% – Гуменюк

Джерело: Наталя Гуменюк в етері каналу “Ми-Україна”

12 лютого начальниця Об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони Півдня України Наталія Гуменюк повідомила, що втрати особового складу російських штурмових груп у боях на лівобережжі Херсонської області становлять 70%.

Гуменюк зауважила, що росіянам стає все складніше залучати нових військових до штурмів. І як наголосила речниця, справа не лише у складних погодних умовах.

“Сарафанне радіо” розносить, що повернення звідти чекає не всіх. І 70% втрати у штурмових групах – це дуже потужний результат для тих умов, в яких наші воїни тримають цей плацдарм, – пояснила вона.

Водночас враховуючи відсутність бронетехніки на цій ділянці фронту в українських армійців, ворог економить і свою. Однак, перші штурми ворог робив за класикою військової тактики – штурмова піхота за підтримки бронетехніки.

Тоді як протидію забезпечувала українська контрбатарейна боротьба, тож ворожа техніка втрачала свою спроможність задовго до штурмових дій. До штурмів російське командування залучало і підрозділи типу “z”, морську піхоту, берегову охорону, десантно-штурмові війська, проте ті згодом відмовлялися від наступів без підтримки бронетехніки.

Зауважимо, згідно з даними розвідки США, близько 315 000 російських солдатів загинули або зазнали поранень у повномасштабній війні проти України.

Водночас за даними Генштабу, станом на 11 лютого, українські захисники знищили більш як 395 тисяч російських загарбників.

З початку повномасштабного вторгнення російські війська втратили значну кількість техніки, але зберігають здатність відновлювати втрати і продовжувати війну. За даними аналітиків, з 24 лютого 2022 року по 25 січня 2024 року російські сухопутні війська, ймовірно, втратили в Україні приблизно 2600 танків і 4900 інших бойових броньованих машин (ББМ). У 2023 році загарбники могли втратити на 40% менше техніки, ніж у 2022-му.

З перших днів повномасштабного вторгнення тоді ще полк “Азов” – заступив на оборону міста Маріуполя….

У четверту суботу листопада Україна об’єднується в скорботі, вшановуючи пам’ять жертв Голодоморів — однієї з…

Жителі тимчасово окупованого Маріуполя скаржаться на умови життя і відсутність належної інфраструктури в місті. Окупаційна влада не змогла відновити систему, зруйновану під час блокади міста. Попри те, що офіційний опалювальний сезон у Маріуполі розпочався 1 листопада, багато будинків досі залишаються без тепла.

За словами колишнього Головнокомандувача ЗСУ, а нині посла України у Великій Британії, глибокі прориви на фронті зараз неможливі через технічно-еволюційний процес, який має завершитись до 2027 року.

Німеччина поставила Україні лише 6,5% обіцяних бронеавтомобілів MRAP (Mine Resistant Ambush Protected) з посиленим протимінним захистом.