На Львівщині судитимуть офіцера, який наніс тяжкі тілесні ушкодження підлеглому солдату

Джерело: Державне бюро розслідувань

Офіцеру, який наніс тяжкі тілесні ушкодження підлеглому солдату, загрожує до 12 років позбавлення волі.

Працівники ДБР завершили досудове розслідування щодо офіцера. Обвинувальний акт скеровано до суду.

Про інцидент, який трапився наприкінці червня, на гарячу лінію Бюро повідомила сестра потерпілого.

Встановлено, що офіцер побив солдата, коли побачив, що той справляє природні потреби неподалік намету. У такий спосіб він нібито хотів навчити підлеглого правил поведінки та підвищити власний авторитет серед військовослужбовців.

Як підтвердила експертиза, солдат зазнав тяжких тілесних ушкоджень – у нього діагностували закритий розрив печінки та забій підшлункової залози. Зараз він вже завершив лікування і повернувся на службу.

Задля безпеки, згідно із законом “Про забезпечення безпеки осіб, які беруть участь у кримінальному судочинстві”, його перевели в інший підрозділ.

Офіцера обвинувачують у перевищенні службових повноважень (ч. 5 ст. 426-1 КК України). Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 12 років.

Суд обрав підозрюваному запобіжний захід – тримання під вартою з можливістю внесення застави.

Верховна Рада України ухвалила законопроєкт №12457, який подовжує термін повторного проходження військово-лікарської комісії (ВЛК) для осіб, раніше визнаних “обмежено придатними” до служби. За рішення проголосували 313 народних депутатів.

Міністерство оборони представило оновлену версію застосунку “Резерв+”, яка дозволяє подавати заявки на укладення однорічного контракту для громадян України віком від 18 до 24 років.

Apple почала змінювати назву Мексиканської затоки на Американську в додатку Maps за наказом адміністрації президента США Дональда Трампа.

У Донецькі області затримано російського агента, який коригував ворожі удари по українських захисниках на Покровському напрямку.

Компанія Disney оновила свої корпоративні фактори ефективності, прибравши пункт “Різноманітність та інклюзивність” із критеріїв оцінки винагороди керівників. Натомість введено новий показник – “Стратегія талантів”, повідомили в компанії.