На Львівщині судитимуть офіцера, який наніс тяжкі тілесні ушкодження підлеглому солдату

Джерело: Державне бюро розслідувань

Офіцеру, який наніс тяжкі тілесні ушкодження підлеглому солдату, загрожує до 12 років позбавлення волі.

Працівники ДБР завершили досудове розслідування щодо офіцера. Обвинувальний акт скеровано до суду.

Про інцидент, який трапився наприкінці червня, на гарячу лінію Бюро повідомила сестра потерпілого.

Встановлено, що офіцер побив солдата, коли побачив, що той справляє природні потреби неподалік намету. У такий спосіб він нібито хотів навчити підлеглого правил поведінки та підвищити власний авторитет серед військовослужбовців.

Як підтвердила експертиза, солдат зазнав тяжких тілесних ушкоджень – у нього діагностували закритий розрив печінки та забій підшлункової залози. Зараз він вже завершив лікування і повернувся на службу.

Задля безпеки, згідно із законом “Про забезпечення безпеки осіб, які беруть участь у кримінальному судочинстві”, його перевели в інший підрозділ.

Офіцера обвинувачують у перевищенні службових повноважень (ч. 5 ст. 426-1 КК України). Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 12 років.

Суд обрав підозрюваному запобіжний захід – тримання під вартою з можливістю внесення застави.

Президент Китаю Сі Цзіньпін закликав російського президента Володимира Путіна укласти “справедливу” мирну угоду для припинення російсько-української війни.

Триває 1171-ша доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 963 тисячі осіб.

9 травня відзначають Другий день пам’яті та примирення та День Європи. Християни сьогодні вшановують Миколая Чудотворця.

За даними синоптиків у п’ятницю, 9 травня, майже всю країну накриють опади.

Найбільш густонаселена провінція Канади — Онтаріо — схвалила проєкт будівництва нової модульної атомної електростанції вартістю 20,9 млрд канадських доларів (понад $15 млрд). Це перший такий об’єкт серед країн Групи семи (G7) і важливий крок у розвитку нових ядерних технологій, котрі здатні задовольнити зростаючий попит на електроенергію.