На Нептуні виявили загадкову темну пляму

Джерело: CNN
Астрономи помітили велику темну пляму в атмосфері Нептуна та поруч яскравий хмару.
Спостереження проводилося за допомогою Дуже Великого Телескопа (Very Large Telescope, VLT) в Чилі.
“З моменту першого відкриття темної плями мені завжди було цікаво, що собою представляють ці короткочасні та невловимі темні особливості”, — сказав автор дослідження Патрік Ірвін.
Гігантські газоподібні планети в нашій Сонячній системі, включно з Нептуном, відомі темними плямами, які з’являються в їхній атмосфері.
Темні плями — це системи високого тиску, які спочатку стабільні й обертаються за годинниковою стрілкою, тоді як урагани в Північній півкулі Землі — це системи низького тиску, які обертаються проти годинникової стрілки.
Дані, отримані VLT, допомогли астрономам визначити, що плями з’являються, коли темні частинки повітря збираються під помітним шаром атмосфери Нептуна.
“У процесі ми виявили рідкісний глибокий яскравий тип хмари, який ніколи раніше не ідентифікувався, навіть з космосу”, — сказав співавтор дослідження Майкл Вонг.
Незвичайна хмара виглядала під час спостереження як менша яскрава пляма поруч із темною плямою, і обидві вони знаходяться на одному рівні атмосфери. Астрономи сказали, що вони заінтриговані нововідкритою особливістю та сподіваються дізнатися більше завдяки майбутнім спостереженням, які можна буде проводити із Землі.
- Космічний об’єкт у формі знаку питання, неподалік від пари молодих зірок під назвою Herbig-Haro 46/47, зафіксував телескоп NASA імені Джеймса Вебба, і вчені думають, що знають, що це може бути.
- Космічний телескоп James Webb зробив світлину туманності “Кільце” у формі бублика, що знаходиться в сузір’ї Ліри.
- Космічний телескоп James Webb у першу річницю своєї робити в космосі зробив світлину молекулярної хмари Ро Змієносця.
- Телескоп імені Джеймса Вебба (JWST) NASA виявив, що дві нейтронні зорі врізалися одна в одну настільки сильно, що це могло утворити золото в космосі.
26-річна туристка з Німеччини Кароліна Вілґа провела майже два тижні в самотньому виживанні в західноавстралійському плоскогір’ї. Її знайшли випадково – на узбіччі ґрунтової дороги, за 24 кілометри від покинутого авто, без взуття, знесилену, зневоднену й обліплену слідами від укусів комах. Поліція каже – це щастя, що вона взагалі вижила.
Громадська організація “Справа Громад” оголосила про розіграш оригіналу малюнка “Ми і є фортифікації”, створеного художником-аніматором Fill Feaouill. Кошти, зібрані під час благодійної лотереї, підуть на закупівлю нових екскаваторів для потреб оборони. Ініціативу підтримав п’ятий президент України, лідер партії “Європейська Солідарність” Петро Порошенко, який особисто фінансує постачання техніки для будівництва фортифікаційних споруд.
Біотехнологічна компанія Colossal Biosciences зі США оголосила про намір повернути до життя гігантського моа – безкрилого птаха з Нової Зеландії, який зник через кілька століть після прибуття перших людей на острови. Висота цього птаха сягала трьох метрів, а задніми лапами він міг завдати серйозного удару.
У селі Першотравневе Зміївської громади дерево впало на 56-річну жінку – від отриманих травм вона загинула на місці. У самому Харкові троє осіб постраждали внаслідок обвалення даху приватного будинку в Салтівському районі. Їм надають медичну допомогу.
Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.