На оборонному заводі Миколаївщини викрили та знешкодили агентурну мережу російського ГРУ
Джерело: Служба безпеки України
СБУ знешкодила агентурну мережу російського ГРУ, яка діяла на оборонному заводі Миколаївщини. Зловмисникам загрожує довічне ув’язнення.
Контррозвідка Служби безпеки провела багатоетапну спецоперацію, у результаті якої на Миколаївщині нейтралізовано агентурну мережу головного управління генштабу ЗС РФ (відомого як гру).
Зловмисники збирали розвіддані про кількість та види військової техніки Сил оборони, яка прибуває до регіону, зокрема для ремонту і техобслуговування.
Резидентом (керівником) ворожої групи виявився працівник місцевого оборонного підприємства, якого російська розвідка завербувала ще під час його навчання у військовому інституті колишнього СРСР.
З того часу він перебував у “режимі очікування” і був “розконсервований” після початку повномасштабного вторгнення РФ.
Відповідно до інструкцій ГРУ резидент створив власну агентурну мережу на території південного регіону. До її складу залучив свою дружину, з якою працював на оборонному заводі, та ще двох знайомих: з Миколаєва та Очакова.
Таким чином зловмисники діяли за двома основними напрямками розвідувально-підривної діяльності.
На першому – було задіяно подружжя російських агентів, які збирали інформацію про наявні зразки і технічний стан українського озброєння на оборонному підприємстві.
Для цього використовували свій доступ до його секретної документації та інших закритих відомостей режимного об’єкта.
Ще двоє ворожих агентів відслідковували місця базування та маршрути переміщення підрозділів ЗСУ, які залучені до оборони регіону або контрнаступальних операцій на південному фронті.
Отримані дані російська агентура передавала своєму резиденту, а він вже мав “звітувати” перед “куратором” з ГРУ. Для комунікації використовували анонімні чати в одному з месенджерів.
Однак, контррозвідники СБУ спрацювали на випередження – своєчасно викрили агентурну мережу РФ і затримали всіх її чотирьох учасників на спробі передачі розвідданих агресору.
Під час обшуків у зловмисників вилучено російські документи, заборонену комуністичну символіку та незареєстровану зброю.
На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили трьом затриманим про підозру за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану).
Четвертому фігуранту інкриміновано ч. 2 ст. 114-2 Кримінального кодексу України (несанкціоноване поширення інформації про направлення, переміщення зброї, озброєння, бойових припасів в Україну, рух, переміщення або розміщення ЗСУ).
Зараз всі вони перебувають під вартою. Триває розслідування. Зловмисникам загрожує довічне ув’язнення.
- Правоохоронці викрили блогера, який знімав будівлю Служби безпеки у Львові та закликав вдарити по ній російськими ракетами.
- Співробітники Служби безпеки викрили нові злочини прокремлівського блогера-мільйонника Юрія Подоляки, який переховується від правосуддя на території Росії.
- На Харківщині співробітники Служби безпеки України затримали депутата Шевченківської селищної ради, який забезпечував пальним військову техніку росіян.
4 лютого представники Європейської комісії, Європейської служби зовнішніх справ, Ради Європи, України та 37 держав погодили головні параметри для створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 лютого. З початку доби відбулося 80 бойових зіткнень. Найгарячішою була ситуація на Покровському, Торецькому напрямках та на Курщині.
Верховна представниця Євросоюзу з закордонних справ Кая Каллас заявила, що трибунал для лідера РФ Володимира Путіна працюватиме, навіть якщо президент США Дональд Трамп досягне мирних переговорів з господарем Кремля щодо України.
Президент Володимир Зеленський в інтерв’ю Пірсу Моргану розповів про втрати під час повномасштабної війни з Росією та оцінив реальність повернення всіх окупованих ворогом територій.
Російський опозиційний політик Михайло Ходорковський та підприємець Борис Зімін допоможуть російськомовним медійним, правозахисним, аналітичним та гуманітарним проєктам, які працюють в Україні, і залишилися без фінансування від Держдепу США.