«На що б Путін не розраховував, маємо довести хибність його сподівань» – глава Латвії
Джерело: Укрінформ
Президент Латвії Едгарс Рінкевичс закликав Європейський Союз довести, що глава РФ Володимир Путін помиляється, розраховуючи на вразливість європейської демократії.
Після зустрічі з президенткою Європарламенту Робертою Мецолою Рінкевичс зауважив, що Путін дійсно переконаний, що демократія слабка.
Він вважає, що диктатурою керувати легше, ніж демократією. Та він помиляється. Як свідчить історія, навіть попри дебати та непрості процеси в ухваленні рішень, демократія є набагато більш стійкою, ніж про неї інколи думають.
Глава Латвії наголосив, що Захід показав наскільки об’єднаним може бути перед викликами.
Рінкевичс висловив переконання, що блок зобов’язаний реалізувати довгострокову програму з підтримки України на тлі триваючого вторгнення РФ.
Своєю чергою, таке рішення має визначати політику не лише у Європейському Союзі, а також у ширшому сенсі – в НАТО та в коаліції країн, які підтримують Україну.
Президент Латвії пояснив, що це вимагатиме більшого фінансування для України та її перспектив в ЄС, розвитку європейської оборонної промисловості та оборонних спроможностей.
На що б там Путін не розраховував, ми маємо довести, що він помиляється, — заявив Рінкевичс.
Зауважимо, раніше президент Латвії Едгарс Рінкевичс закликав країни Заходу продовжувати постачати Києву озброєння, щоб не дати українцям програти і утримати Росію від загроз іншим державам у майбутньому.
Також він запевнив, що його країна продовжить боротися за членство України в НАТО, навіть попри те, що на саміті Альянсу у Вільнюсі так і не була ухвалена дорожня карта для нашої держави.
- 11 жовтня Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що підтримка України з боку Альянсу стосуватиметься “протиповітряної оборони, артилерії та боєприпасів”.
- Глава НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Альянс підтримуватиме Україну “стільки, скільки буде потрібно”, зауваживши, що тепер країна “рівна” з країнами-членами.
- Країни Північноатлантичного альянсу погодили скасування Плану дій щодо членства в НАТО (ПДЧ) для України як передумови вступу.
- У Міністерстві оборони Німеччини повідомили, що країна наступного року подвоїть військову допомогу Україні.
- Штайнмаєр: Путін розраховує, що світ забуде про Україну, ФРН не зробить йому такої послуги.
Бундестаг планує проголосувати за постачання Україні крилатих ракет великої дальності Taurus, котру раніше відхилив канцлер ФРН Олаф Шольц. Вільна демократична партія подасть відповідну пропозицію на засіданні наступного тижня, повідомив глава парламентської групи Крістіан Дюрр.
Міністерство оборони розширює лінійки одягу та засобів індивідуального захисту для військовослужбовиць. Вже закуплені та видаються костюм польовий і жіноча білизна. Також є в наявності маленькі розміри шкарпеток, рукавичок, взуття для жінок. Про це мовилося на робочій зустрічі представників Міноборони та громадських організацій, які займаються підтримкою жінок в армії та забезпеченням їхніх потреб, зокрема одягу.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 19 листопада. З початку доби відбулося 130 бойових зіткнень.
19 листопада прем’єр-міністерка Данії Метте Фредеріксен зауважила, що країна спорядила Силам оборони шість літаків F-16. Загалом Україні має отримати 19 винищувачів.
Уряд Великої Британії оголосив про подальшу військову підтримку у 7,5 мільйонів фунтів стерлінгів (9,5 млн доларів) для закупівлі нових ударних і розвідувальних дронів, котрі проінвестують у межах коаліції БпЛА на чолі з Британією та Латвією.