«На що б Путін не розраховував, маємо довести хибність його сподівань» – глава Латвії
Джерело: Укрінформ
Президент Латвії Едгарс Рінкевичс закликав Європейський Союз довести, що глава РФ Володимир Путін помиляється, розраховуючи на вразливість європейської демократії.
Після зустрічі з президенткою Європарламенту Робертою Мецолою Рінкевичс зауважив, що Путін дійсно переконаний, що демократія слабка.
Він вважає, що диктатурою керувати легше, ніж демократією. Та він помиляється. Як свідчить історія, навіть попри дебати та непрості процеси в ухваленні рішень, демократія є набагато більш стійкою, ніж про неї інколи думають.
Глава Латвії наголосив, що Захід показав наскільки об’єднаним може бути перед викликами.
Рінкевичс висловив переконання, що блок зобов’язаний реалізувати довгострокову програму з підтримки України на тлі триваючого вторгнення РФ.
Своєю чергою, таке рішення має визначати політику не лише у Європейському Союзі, а також у ширшому сенсі – в НАТО та в коаліції країн, які підтримують Україну.
Президент Латвії пояснив, що це вимагатиме більшого фінансування для України та її перспектив в ЄС, розвитку європейської оборонної промисловості та оборонних спроможностей.
На що б там Путін не розраховував, ми маємо довести, що він помиляється, — заявив Рінкевичс.
Зауважимо, раніше президент Латвії Едгарс Рінкевичс закликав країни Заходу продовжувати постачати Києву озброєння, щоб не дати українцям програти і утримати Росію від загроз іншим державам у майбутньому.
Також він запевнив, що його країна продовжить боротися за членство України в НАТО, навіть попри те, що на саміті Альянсу у Вільнюсі так і не була ухвалена дорожня карта для нашої держави.
- 11 жовтня Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що підтримка України з боку Альянсу стосуватиметься “протиповітряної оборони, артилерії та боєприпасів”.
- Глава НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Альянс підтримуватиме Україну “стільки, скільки буде потрібно”, зауваживши, що тепер країна “рівна” з країнами-членами.
- Країни Північноатлантичного альянсу погодили скасування Плану дій щодо членства в НАТО (ПДЧ) для України як передумови вступу.
- У Міністерстві оборони Німеччини повідомили, що країна наступного року подвоїть військову допомогу Україні.
- Штайнмаєр: Путін розраховує, що світ забуде про Україну, ФРН не зробить йому такої послуги.
Сполучені Штати Америки створюють для Збройних Сил України нову ракето-бомбу в межах програми ERAM. Хоча більшість деталей програми засекречені, відомо, що дальність дії зброї становитиме 463 км.
Союзники вважають, що розміщення в Україні 200 тисяч західних миротворців, до чого закликав президент Володимир Зеленський у Давосі, не є реалістичним сценарієм. Це “набагато більше, ніж кількість солдатів, котрі брали участь у висадці союзників у Нормандії під час Другої світової війни”, пише видання.
Колишній радник Офісу президента Олексій Арестович обурив мережу черговим дописом. Цього разу він прокоментував відео розстрілу російськими військовими беззбройних українських полонених, котрі, за його словами “повзали на колінах”. На тлі шквалу критики навіть серед шанувальників, неочікувану підтримку Арестович знайшов в особі народної обраниці Мар’яни Безуглої, котра “погодилася” з його висловлюваннями.
Адміністрація Трампа має намір суттєво посилити тиск на ключовий, енергетичний сектор російської економіки, котрий приносить у країну більш ніж половину всіх експортних доходів та забезпечує бюджету РФ кожен четвертий рубель податків.
Генсек НАТО Марк Рютте закликав США продовжувати постачати озброєння Україні, своєю чергою, Європа готова оплатити витрати.