На ТОТ Луганщини ворог обмежує місцеве населення в доступі до інтернету, – ЦНС

Джерело: Центр національного спротиву

У Центрі національного спротиву зазначають, що на тимчасово окупованій території Луганщини окупаційна адміністрація намагається залякувати місцевих жителів новими обмеженнями – щодо доступу до інтернету.

Зазначають, що ворог намагається знайти нові способи обмеження зв’язку партизан на ТОТ з Силами оборони. Зокрема, вони встановлюють дротовий інтернет, доступ до якого можливий лише після ідентифікації. Під час використання такого інтернету заборонено включення VPN, оскільки це може викликати підозри у спецслужб. 

У Центрі спротиву зазначають, що, ймовірно, окупанти спробують збільшити штат спеціальних центрів, які відстежують трафік абонентів.

Ці обмеження ще не впроваджено через технічні та фінансові труднощі. Проте окупанти активно анонсують ці зміни в інформаційному просторі, намагаючись залякати місцеве населення, щоб вони не передавали інформацію про рух та розташування підрозділів ЗС РФ.

Щодо заходів безпеки, рекомендують:

– уникати використання дротового інтернету для передачі даних Силам оборони;

– використовувати мобільний інтернет та завжди вмикати VPN під час передачі даних;

– користуватися Telegram-ботами для передачі інформації;

– інформувати про ремонтні роботи на лініях зв’язку, щоб українське підпілля мало можливість завадити окупантам в обмеженні доступу до інтернету.

У ДСНС повідомили, що 16 жовтня понад 40 рятувальників поповнили банк крові, котра наразі так потрібна нашим військовим.

17 жовтня президент Володимир Зеленський підписав закон “Про внесення змін до Митного кодексу щодо запровадження атестації посадових осіб митних органів” щодо “перезавантаження” митниці.

Громадянин Ірландії Роберт Діґан на псевдо Ірландець, загинув на полі бою 17 вересня, залишивши за собою спадщину хоробрості та вірності. Його побратими вшанували шлях від ірландського рейнджера до українського захисника.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 17 жовтня. З початку доби загальна кількість бойових зіткнень вздовж всієї лінії фронту зросла до 191.

Виробничі потужності української дронової індустрії збільшилися у десять разів у 2024 році проти 2023 року. Про це повідомляє відомство з посиланням на дослідження дронової індустрії від Київської школи економіки та Brave1.