На Волині викрили голову суду на хабарі (відео)

Джерело: САП, НАБУ

На Волині голову районного суду підозрюють у тому, що він спільно зі знайомим вимагали гроші в учасниці цивільної справи, обіцяючи вплинути на розгляд.

15 липня за дорученням керівника САП прокурор повідомив про підозру в підбурюванні до надання неправомірної вигоди та заволодінні шляхом обману грошовими коштами голові районного суду Волинської області.

За даними слідства, підозрювані підбурили місцеву мешканку до надання неправомірної вигоди одному з суддів за ухвалення “потрібного” рішення у цивільній справі. Втім, планів домовлятися із суддею вони не мали, а ухвалене ним рішення було і так на користь особи.

Надані кошти підозрювані розділили між собою. Аби приховати злочин, одну частину хабаря обміняли у пункті обміну валют, а іншу – у ще одного знайомого.

Як поінформували джерела “Суспільного”, мова про голову Рожищенського районного суду Івана Сіліча. Втім, будь-яка інформація щодо нього наразі відсутня.

Дії голови суду та посередника кваліфіковані за ч. 4 ст. 27, ч. 2 ст. 15, ч. 3 ст. 369 (підбурювання до закінченого замаху на надання неправомірної вигоди службовій особі, яка займає відповідальне становище, за вчинення службовою особою в інтересах третьої особи будь-якої дії з використанням наданої їй влади, вчинене за попередньою змовою групою осіб), ч. 3 ст. 190 (заволодіння чужим майном шляхом обману (шахрайство), вчинене за попередньою змовою групою осіб, в умовах воєнного стану) КК України.

Нині слідство триває.

Раніше у Сполучених Штатах пояснили, що в Україні можуть зробити більше для боротьби з корупцією у країні. Як зауважив речник Державного департаменту Метью Міллер, влада США давно веде відповідні діалоги з урядом в Україні.

Загалом у США позитивно оцінюють конкретні кроки України в боротьбі з корупцією, та, однак наголошують, що можна зробити більше.

Зауважимо, 5 грудня 2023 року колишня пані посол США в Україні Бріджит Брінк заявила, що такі реформи, як боротьба з корупцією, судочинство та корпоративне управління, зміцнять довіру українських союзників та бажання продовжувати допомагати й інвестувати в Україну. Брінк зауважила, що це рекомендація, натомість рішення, як рухатися далі, залежить від українського керівництва і народу.

Однак, я вказала б на три сфери, на яких ми зосереджені, — це боротьба з корупцією, корпоративне управління та реформа системи правосуддя, — заявила вона.

Також пані посол нагадала, що Рада у першому читанні ухвалила законопроєкт щодо посилення незалежності САП. Водночас вона порадила розглянути рекомендації G7 та ЄС, які, можуть зробити САП ще сильнішою.

За результатами за 2023 рік Україна додала три бали в Індексі сприйняття корупції (Corruption Perceptions Index — CPI), що є одним із найкращих результатів у світі за минулий рік.

Однак, з початку повномасштабного вторгнення в Україні було винесено 6877 вироків за корупційні правопорушення, проте лише 1,5% засуджених отримали покарання у вигляді позбавлення волі.

  • Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) виділило для проведення стандартного опитування щодо корупції в Україні понад 1,7 мільйона гривень.
  • В Європейському Союзі погодили створення Ревізійної ради Українського фонду, метою якої є контроль за фінансуванням з боку блоку для запобігання проявів корупції та шахрайства.
  • СБУ спільно з НАБУ викрили на корупції мера одного із міст на Закарпатті та його спільників, які, зловживаючи службовим становищем, намагались продати земельну ділянку у центрі міста площею понад 3 га за зниженою ціною.
  • Міністр оборони України Рустем Умєров на щорічних загальних зборах Європейської бізнес-асоціації заявив, що під час війни ставиться до корупції як до тероризму.

Дослідження австралійських науковців підтвердило, що отрута медоносних бджіл здатна ефективно знищувати клітини раку молочних залоз менш ніж за 60 хвилин, не пошкоджуючи при цьому здорові клітини.

Віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції – міністерка юстиції Ольга Стефанішина оголосила про завершення своєї каденції на посаді, висловивши вдячність за можливість служити державі та наголосила, що курс України на членство в ЄС і НАТО вже визначений і є незворотним.

Влада польського міста Кельце висловила повну солідарність з Вінницею, засудивши російську дронову атаку у ніч на 16 липня. Удар, серед іншого, знищив заклад компанії Barlinek, штаб-квартира якої знаходиться в Кельцях.

Європол повідомив про знешкодження російського хакерського угруповання NoName057(16), яке причетне до кібератак по всій Європі. Внаслідок масштабної операції під кодовою назвою Eastwood вдалося вивести з ладу понад 100 серверів угруповання у різних країнах світу.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 16 липня. Загалом від початку цієї доби відбулося 112 бойових зіткнень.