На ЗАЕС завершили буріння свердловин з водою, які необхідні для охолодження реакторів
Джерело: МАГАТЕ
На Запорізькій атомній електростанції завершили буріння свердловин із водою, які потрібні для охолодження зупинених реакторів.
За словами генерального директора Міжнародного агентства з атомної енергії Рафаеля Гроссі, на ЗАЕС завершено буріння десяти свердловин для підземних вод, які мають охолоджувати зупинені реактори станції після руйнування росіянами дамби Каховської ГЕС.
Відтак, понад 200 кубометрів води тепер можна буде подавати до ставків, які охолоджують шість реакторів ЗАЕС та відпрацьоване ядерне паливо.
За даними МАГАТЕ, на майданчику планують пробурити ще одну свердловину, яка забезпечить приблизно 250 кубометрів води на годину для підтримання охолодження реакторів та басейнів витримки відпрацьованого ядерного палива в нинішньому зупиненому стані.
У МАГАТЕ зазначили, що ставок-охолоджувач ЗАЕС залишається неушкодженим, містить великий об’єм води, який також може забезпечити охолодження зупинених реакторів ЗАЕС протягом багатьох місяців.
Зокрема, під час обходу ЗАЕС експерти МАГАТЕ відвідали головні щити управління енергоблоків №2, 5 і 6, де побачили, що енергоблоки №2 і 5 залишаються у режимі “холодного зупину”, а енергоблок №6 – у режимі “гарячого зупину”.
Крім того, у МАГАТЕ занепокоєні кадровим забезпеченням станції, оскільки з початку повномасштабної війни РФ проти України ЗАЕС покинула значна кількість персоналу, зокрема ліцензовані оператори з головних щитів управління.
- Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба під час 78-ї сесії Генеральної Асамблеї Організації Об’єднаних Націй у Нью-Йорку зустрівся з генеральним директором Міжнародного агентства з атомної енергії Рафаелем Гроссі.
- Понад рік тому, 1 вересня 2022 року, у відповідь на офіційний запит України на тимчасово окупованій ЗАЕС розпочала роботу постійна моніторингова місія Міжнародного агентства з атомної енергії.
- На Рівненській атомній електростанції відбулась інспекція свіжого ядерного палива, яку проводили експерти Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) за участі представника Держатомрегулювання.
Заступник голови Ради безпеки РФ Дмитро Медведєв заявив, що, мовляв, “денацифікація” має бути проведена не лише в Україні, а й в усіх країнах Європи, де спостерігаються ознаки “ідеології нацизму”.
29 квітня Верховний Суд ЄС постановив, що програма Мальти з продажу громадянства в обмін на інвестиції порушує право ЄС і має бути скасована.
Сестра очільника Російського фонду прямих інвестицій Кирила Дмитрієва, який за дорученням президента РФ Володимира Путіна вів переговори з представниками адміністрації президента США у Вашингтоні, відвідала Україну в лютому 2025 року за американським паспортом.
Прем’єр-міністр Чорногорії Мілойко Спаїч анонсував перевірку всіх випадків присвоєння почесного громадянства країни. Ініціатива пов’язана з сумнівами щодо обґрунтованості частини таких рішень, серед яких — надання статусу відомій російській пропагандистці, ведучій “Первого канала” Катерині Андрєєвій.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 29 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 75 бойових зіткнень.