На ЗАЕС завершили буріння свердловин з водою, які необхідні для охолодження реакторів

Джерело: МАГАТЕ

На Запорізькій атомній електростанції завершили буріння свердловин із водою, які потрібні для охолодження зупинених реакторів.

За словами генерального директора Міжнародного агентства з атомної енергії Рафаеля Гроссі, на ЗАЕС завершено буріння десяти свердловин для підземних вод, які мають охолоджувати зупинені реактори станції після руйнування росіянами дамби Каховської ГЕС.

Відтак, понад 200 кубометрів води тепер можна буде подавати до ставків, які охолоджують шість реакторів ЗАЕС та відпрацьоване ядерне паливо.

За даними МАГАТЕ, на майданчику планують пробурити ще одну свердловину, яка забезпечить приблизно 250 кубометрів води на годину для підтримання охолодження реакторів та басейнів витримки відпрацьованого ядерного палива в нинішньому зупиненому стані.

У МАГАТЕ зазначили, що ставок-охолоджувач ЗАЕС залишається неушкодженим, містить великий об’єм води, який також може забезпечити охолодження зупинених реакторів ЗАЕС протягом багатьох місяців.

Зокрема, під час обходу ЗАЕС експерти МАГАТЕ відвідали головні щити управління енергоблоків №2, 5 і 6, де побачили, що енергоблоки №2 і 5 залишаються у режимі “холодного зупину”, а енергоблок №6 – у режимі “гарячого зупину”.

Крім того, у МАГАТЕ занепокоєні кадровим забезпеченням станції, оскільки з початку повномасштабної війни РФ проти України ЗАЕС покинула значна кількість персоналу, зокрема ліцензовані оператори з головних щитів управління.

У ДСНС повідомили, що 16 жовтня понад 40 рятувальників поповнили банк крові, котра наразі так потрібна нашим військовим.

17 жовтня президент Володимир Зеленський підписав закон “Про внесення змін до Митного кодексу щодо запровадження атестації посадових осіб митних органів” щодо “перезавантаження” митниці.

Громадянин Ірландії Роберт Діґан на псевдо Ірландець, загинув на полі бою 17 вересня, залишивши за собою спадщину хоробрості та вірності. Його побратими вшанували шлях від ірландського рейнджера до українського захисника.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 17 жовтня. З початку доби загальна кількість бойових зіткнень вздовж всієї лінії фронту зросла до 191.

Виробничі потужності української дронової індустрії збільшилися у десять разів у 2024 році проти 2023 року. Про це повідомляє відомство з посиланням на дослідження дронової індустрії від Київської школи економіки та Brave1.