«Найбільша зрада союзника з 1945 року» – британський політик про угоду Трампа з Путіним

Джерело: BARRY’s Substack

Україна, змушена поступитися частиною своєї території Росії, стане “найбільшою зрадою європейського союзника” з 1945 року, заявив лідер британської Ліберально-демократичної партії сер Ед Дейві, коментуючи оголошення, що Трампа і Путін провели телефонну розмову і домовилися завершити війну, фактично на умовах Росії, без можливості вступу України в НАТО для реалізації власної безпеки.

На тлі агресивної зовнішньої політики Путіна, мета якого — відновлення радянського союзу із захопленням країн Балтії, Трамп, здається, поступається і віддає війну на користь Росії.

Трамп, у своєму виступі, заявив про численні розмови з Путіним та одну з Володимиром Зеленським, в яких обговорили початок переговорів щодо припинення вогню та завершення війни. За словами Трампа, Україна не має шансів повернути раніше окуповані території та має забути про вступ до НАТО. Натомість гарантії безпеки повинні бути забезпечені “європейськими та неєвропейськими військами”. Він зазначив, що Росія наразі витрачає на військову машину більше, ніж усі європейські держави разом, і в разі виведення США, вся відповідальність за безпеку ляже на Європу.

В інших заявах Трамп повідомив, що незабаром має намір вийти з НАТО.

Колишній телеведучий, а нині міністр оборони США, Пітер Гегсет, заявив, що США більше “не терпітиме нерівні відносини” з союзниками та закликав країни-члени НАТО значно більше вкладатися в оборону.

В обох виступах прозвучала думка, ніби саме прагнення України відновити свої кордони є головною причиною війни, хоча насправді, для її завершення достатньо було б, щоб російська армія припинила вогонь. Росія — це агресор, що зрозуміло усім, окрім Трампа.

Ілон Маск, котрий також підтримує Росію, відключив систему Starlink для України, коли вона була необхідна для ключових військових операцій зокрема у Криму.

В інтерв’ю британському виданню The Guardian Зеленський заявив, якщо Трамп зможе організувати переговори між Україною та Росією, то Україна готова обговорити обмін територіями, готова поступитися частиною захоплених земель в обмін на повернення окупованих територій.

Демократи, опоненти Трампа, звинувачують його в надмірній прихильності до Путіна, називаючи його стосунки з російським лідером надто близькими, і наголошують, що його підхід до війни фактично призводить до капітуляції України, що несе загрозу для всієї Європи.

Сенатор-демократ Адам Шифф зазначив: “Сьогодні президент Трамп зв’язався з нашим ворогом, Росією, перш ніж зателефонувати нашому союзнику, Україні. Тим часом його міністр оборони виключив можливість участі України в НАТО та відновлення її суверенітету”. Він назвав це “здачею інтересів України” та звинуватив Трампа в тому, що він є “великим ділком” для Кремля.

Естонський політик Міхкельсон висловив побоювання Європи, закликавши європейських лідерів усвідомити та взяти долю у свої руки.

Цією заявою Трамп ставить крапку також у сподіваннях України на повернення Криму, котрий тривалий час був невід’ємною частиною країни.

Трамп також поставив Україні умови постачання ключових мінералів для “оплати” попередньої допомоги США, тоді як Європа продовжує нести основний тягар, водночас Данія, Естонія та Литва лідирують за обсягами витрат.

Прем’єр-міністр Великої Британії сер Кір Стармер заявив, що Британія не зменшить підтримки України, адже їй необхідно бути в найсильнішій можливій позиції перед початком переговорів.

Своєю чергою, колишній міністр оборони Великої Британії сер Нік Гарві висловив розчарування щодо Вашингтона за “відмову від підтримки України навіть до того, як переговори з Росією розпочалися”, і зазначив, що зміна політики “схожа на шантаж”.

Задовго до цієї зради, Трамп вже працював проти України, заморожуючи військову допомогу, поширюючи чутки про причетність України до порушень на виборах 2016 року. У 2019 році він затримав зустріч із Зеленським, поставивши умову — викриття корупційних схем щодо Байдена. Він передав політику щодо України Руді Джуліані, одному з найбільш непереконливих інтелектуалів в команді Трампа.

Глава дипломатії ЄС Кая Каллас підтвердила територіальну цілісність України, заявивши, що “незалежність та територіальна цілісність України є безумовними”. Вона акцентувала необхідність активної ролі Європи у зміцненні України та наданні надійних гарантій безпеки в будь-яких переговорах.

Можливо, Трамп розраховує використати гроші, які заощадить, продаючи Україну, для будівництва свого курорту на Рив’єрі в Газі, — резюмує автор.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 13 лютого. На даний час відбулося 107 бойових зіткнень.

13 лютого президент США Дональд Трамп повідомив про зустріч представників США, України та Росії у межах Мюнхенської безпекової конференції.

В Росії “будуть раді вітати” президента США Дональда Трампа на святкуванні 9 травня, якщо він вирішить приїхати, заявив прессекретар Кремля Дмитро Пєсков.

Президент Володимир Зеленський заявив главі США Дональду Трампу під час телефонної розмови 12 лютого, що лідер Кремля Володимир Путін лише вдає, що хоче домовитися про мирну угоду, тому що він “боїться вас”, — повідомили Axios український посадовець та три інших джерела, обізнані про розмову.

Під час брифінгу міністр оборони США Піт Гегсет заявив, що президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп не йде на поступки російському лідеру Володимиру Путіну.