Наступну зустріч у форматі «Рамштайн» заплановано на 14 лютого
Джерело: пресслужба НАТО
14 лютого у штаб-квартирі НАТО відбудеться окреме засідання Контактної групи з питань оборони України. Це буде 19-та зустріч у форматі “Рамштайн”.
Додаткову інформацію про цю зустріч мають опублікувати пізніше.
Зауважимо, що майбутнє засідання Контактної групи з питань оборони України 7 лютого також обговорили міністр оборони США Ллойд Остін у розмові з главою Міноборони Рустемом Умєровим. Також сторони обговорили події на полі бою.
Остін підтвердив зобов’язання Сполучених Штатів і коаліції з приблизно 50 союзників і партнерів підтримувати Україну її у продовженні боротьби проти неспровокованої агресії Росії.
Глави відомств пообіцяли підтримувати тісний контакт.
Варто нагадати, що 23 січня відбулося вісімнадцяте засідання Контактної групи з оборони України, присвячене довгостроковим оборонним потребам ЗСУ. Голова Пентагону Ллойд Остін відкрив засідання у форматі “Рамштайн”, виголосивши вступне слово, у якому закликав союзників “копати глибше” для озброєння України у повномасштабній війні проти РФ.
Своєю чергою, низка рішень за результатами 17-го засідання Контактної групи з питань оборони України у форматі “Рамштайн” стосувалися посилення ППО, техніки та озброєння армійців на зимовий період.
Окрім цього, 22 листопада Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний вперше взяв участь у засіданні контактної групи з питань оборони України у форматі “Рамштайн”.
Додамо, Велика Британія, Німеччина та Польща, – країни, що є найбільшими європейськими донорами України, – спільно зобов’язалися виділити більше, ніж США у відсотковому відношенні до ВВП.
Попри те, що за період із серпня по жовтень обсяги обіцяної західної допомоги Україні скоротилися на 87 відсотків – фактично з 16 до двох мільярдів євро, варто відзначити, що з початку повномасштабного російського вторгнення у 2022 році Україна отримала більш як $230 млрд допомоги. На ЄС та США спільно припадає майже 70% загального обсягу допомоги.
Довідка. Зустрічі у форматі “Рамштайн” (Ukraine Defense Contact Group) — дипломатичні зустрічі міністрів оборони кількох десятків країн світу, що відбуваються з метою синхронізації та прискорення надання зброї Україні для протистояння російському повномасштабному вторгненню та обговорення питань підтримки України після закінчення війни.
- Найближчою метою США є виробництво 155-мм артилерійських снарядів зі швидкістю 100 000 одиниць на місяць, аби допомогти Україні протистояти російському вторгненню.
- Міноборони Сполучених Штатів замовило в американської оборонної компанії Raytheon ракети середньої дальності “повітря-повітря” AMRAAM для України.
- Фахівці ISW повідомили, що європейські та азійські союзники США значно активізували зусилля для допомоги Україні.
- Україна виготовлятиме автономну зброю, яка керуватиметься штучним інтелектом.
- Турецька оборонна компанія Baykar почала будівництво заводу під Києвом, на якому працюватимуть близько 500 осіб і де виготовлятимуть моделі безпілотників TB2 або TB3, повідомив генеральний директор компанії Халюк Байрактар.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 18 липня. Загалом від початку цієї доби відбулося 138 бойових зіткнень.
Служба безпеки задокументувала нові злочини екскомандувача Східного військового округу збройних сил РФ генерал-полковника Олександра Чайко.
Американський журнал Time присвятив нову обкладинку тисячам українських дітей, викрадених та примусово депортованих Росією.
17 липня прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо повідомив, що дасть вказівку представникам країни при Євросоюзі розблокувати ухвалення 18-го пакета санкцій проти Росії.
Державна служба з етнополітики та свободи совісті винесла припис про усунення порушень законодавства про свободу совісті та релігійні організації УПЦ Московського патріархату.