НАТО переміщує ракети ближче до кордонів Росії – Newsweek
Джерело: Newsweek
НАТО запроваджує у Литві ротаційну модель ППО. Згідно з даними ЗМІ, у країні розміщують зенітно-ракетні комплекси Patriot.
Країни НАТО впроваджують ротаційну модель протиповітряної оборони, розміщену в Литві, у відповідь на заклики країн Балтії посилити обороноздатність Європи у регіоні.
За словами міністра оборони Литви Арвідаса Анушаускаса, оборонні системи запрацюють у його країні вже цього року. Під час Вільнюського саміту НАТО влітку країни Альянсу погодилися створити ротаційну систему, за якою країни-союзники розгортатимуть системи ППО у країнах Балтії на певний період часу.
Анушаускас не повідомив, які західні країни беруть участь на першому етапі встановлення ППО у Литві, натомість уточнив, що до складу обладнання входять зенітно-ракетні комплекси Patriot.
Представник Міністерства оборони зазначив, що Patriot надали європейські союзники, а не США.
Очікується, що цей принцип не буде разовим на кілька місяців, а охопить усі наші календарні місяці та значно збільшить наші можливості протиповітряної оборони, – додав Анушаускас.
Протягом минулих місяців Військовий альянс зробив кілька кроків для зміцнення своїх оборонних систем уздовж східного кордону, зокрема шляхом проведення весняних тренувань для понад 90 000 військовослужбовців з усіх 32 держав-членів у країнах, які мають спільний кордон з Росією, таких як країни Балтії та Польща.
Литва, Латвія та Естонія є одними з найгучніших членів НАТО, які закликають західний блок підготуватися до наступу Росії в регіоні. Служба зовнішньої розвідки Естонії, наприклад, заявила, що Росія готується до війни проти країн НАТО протягом найближчих десяти років.
Зауважимо, у НАТО попередили, що занадто велика бюрократична тяганина заважає переміщенню військ у Європі, проблема, яка може спричинити серйозні затримки, якщо розпочнеться війна з Росією.
- Міністерство оборони Хорватії підтвердило, що найближчим часом виступить із пропозицією щодо обов’язкового базового військового вишколу, який проводитиметься після закінчення середньої школи. Навчання триватиме місяць, коли воно запрацює на практиці, поки невідомо.
- Міністр закордонних справ Латвії Кріш’яніс Каріньш повідомив, що країна знову запровадила військову службу, щоб стримати Росію від вторгнення в Європу.
- Міністр оборони України Рустем Умєров повідомив, що у 2024 році розпочнеться мобілізація українських чоловіків, які живуть за кордоном.
- Голова Бюро національної безпеки Польщі Яцек Сівера заявив, що НАТО має лише три роки, щоб підготуватися до нападу з боку Росії.
- Російські спецслужби прагнули проводити операцію щодо перешкоджання вступу Фінляндії та Швеції до НАТО, використовуючи різні заходи, такі як організація демонстрацій.
- 29 листопада 2023 року під час засідання Ради Україна-НАТО затверджено річну програму, спрямовану на підготовку України до членства в Альянсі.
Триває 1033-тя доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 774 тисячі осіб.
За даними аналітиків, Кремль розширює програму популяризації служби в армії серед молоді, в тому числі й на тимчасово окупованих територіях України, з метою довгострокових військових дій в Україні та можливих майбутніх збройних конфліктів із західними країнами.
У ніч із 21 на 22 грудня в Ер-Ріяді, Саудівська Аравія, відбувся довгоочікуваний реванш між Олександром Усиком та Тайсоном Ф’юрі. Український чемпіон здобув перемогу за рішенням суддів після 12 раундів напруженого протистояння. Офіційні суддівські оцінки становили 116–112 на користь Усика.
Олександр Усик після другої перемоги над Тайсоном Ф’юрі присвятив цей успіх своїй матері.
Після тріумфальної перемоги Олександра Усика над Тайсоном Ф’юрі в Саудівській Аравії, на ринг вийшов Даніель Дюбуа. Британський боксер, який володіє вакантним титулом IBF, кинув виклик Олександру Усику, запросивши його на реванш. Українець погодився.