Навального хотіли обміняти на російського агента в Німеччині – Bild

Джерело: Bild

Росія, Німеччина та США обговорювали можливість обміну опозиціонера Олексія Навального на агента Кремля Вадима Красикова, ув’язненого в ФРН.

Як розповіли у виданні, невдовзі після смерті Навального у соцмережах почала ширитися інформація про те, що опозиціонера могли обміняти.

За словами обізнаних джерел, обмін дійсно обговорювався, а в діалозі брали участь представники Росії, США та Німеччини. Володимир Путін прагнув отримати замість Навального Вадима Красикова, якоро нині ув’язнено в Німеччині, і якого звинувачують у вбивстві колишнього чеченського командира в парку Тіргартен у центрі Берліна.

Окрім того, про ймовірний обмін в інтерв’ю американському журналісту Такеру Карлсону особисто говорив глава Кремля.

“Олексій Навальний мав ось-ось вийти на свободу”, – прокоментував оглядач німецького видання Філіп П’ятов.

Видання також припустило, що для можливого звільнення Вадима Красикова в аеропорту Санкт-Петербурга заарештували громадянина Німеччини.

Зокрема 38-річний житель ФРН у лютому прилетів до своєї подруги до РФ, а під час обшуків у чоловіка знайшли шість мармеладних ведмедиків із канабісом. На території Німеччини вони у вільному продажу, а от у Росії німцю загрожує до 7 років позбавлення волі.

ДОВІДКА. Російський опозиціонер Олексій Навальний помер у колонії 16 лютого 2024 року. Як повідомили у самій колонії, Навальному різко стало погано під час прогулянки. Медики установи та лікарі “швидкої” провели реанімаційні заходи, однак політик помер.

Через кілька годин дружина опозиціонера Юлія Навальна заявила, що за смерть її чоловіка відповідатиме президент РФ Володимир Путін та “всі навколо нього”.

Згодом з’явилася інформація, що соратники російського опозиціонера Олексія Навального, який помер у колонії 16 лютого, не можуть знайти його тіло.

Президент США Джо Байден прокоментував смерть російського опозиціонера Олексія Навального й зазначив, що це нагадує про те, що необхідно схвалити фінансову допомогу Україні, що вона “могла продовжувати захищатися”.

Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн та віцепрезидент Європейської комісії Жозеп Боррель в п’ятницю, 16 лютого, заявили, що ЄС зробить усе можливе, щоб притягнути Росію до відповідальності за смерть опозиціонера Олексія Навального.

Генерала Пак Ан Су, начальника штабу армії Південної Кореї, 12 грудня відсторонили від виконання службових обов’язків. Він обіймав посаду головного командувача під час воєнного стану, запровадженого 3 грудня.

Президент США Джо Байден помилував 39 американців, засуджених за ненасильницькі злочини, та пом’якшив вирок ще 1500 громадянам.

Потік полива в Росію впав у середньому на 4,5% за останні чотири тижні. Поставки зменшилися на тлі падіння потоків дизельного палива та сировини для нафтопереробних заводів.

Двоє високопоставлених чиновників уряду Тайваню, Лін Фей-Фан і Су Шу-Чіен, разом із кількома підлеглими, перебувають у США для зустрічей із представниками перехідної команди новообраного президента Дональда Трампа.

Рада ЄС ухвалила рішення про вступ Румунії та Болгарії до Шенгенської зони, що дозволить цим країнам приєднатися до найбільшої зони вільного пересування у світі.