Навколо Києва звели близько тисячі кілометрів  фортифікаційних споруд – Павлюк

Джерело: Олександр Павлюк в етері телемарафону

31 березня командувач Сухопутних військ ЗСУ Олександр Павлюк запевнив, що з часу деокупації Київщини довкола столиці збудували близько тисячі кілометрів оборонних споруд і три кільця оборони. Також війська посилили Чорнобильський напрямок.

Ми зробили величезний обсяг роботи… Близько 1000 кілометрів фортифікацій, три кільця оборони Києва, – зазначив Павлюк.

За словами командувача, нині військові будують довгострокові бетонні укріплення.

Зробили все, аби варіантів раптового заходу противника не сталося, – додав Павлюк.

Раніше голова Київської обласної військової адміністрації Руслан Кравченко повідомив, що Київщина продовжує нарощувати роботи з облаштування фортифікаційних споруд.

За його словами, наразі захист наших кордонів – одна з головних цілей політики безпеки.

Голова ОВА розповів, що будівництво ведеться відповідно до державних завдань. Фортифікації передбачають розгалужену систему траншей, бліндажів та інших видів укриттів.

Відтак, встановлюються загороджувальні рубежі – “зуби драконів”, протитанкові рови та інші невибухові загородження. Вже встановили майже 10 тис. бетонних пірамід, облаштували протитанковий рів.

Руслан Кравченко зазначив, що роботи не зупиняються ні на день, усі необхідні матеріали та техніка є.

За його словами, КОВА постійно комунікує з військовими, щоб збудувати найефективніші споруди із найнадійнішим захистом: “Мобілізуємо всі сили і ресурси для виконання поставлених завдань”.

Зауважимо, раніше прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що від початку 2024 року з резервного фонду держбюджету уряд виділив 20 мільярдів гривень на фортифікації. Зокрема, для будівництва фортифікаційних споруд у Харківській області – 3,9 млрд грн, для Запорізької області – 1,3 млрд грн, для Донецької області – 1,2 млрд грн, для Херсонської області – понад 1,2 млрд грн.

Очільник уряду наголосив, що будівництво міцних захисних рубежів – одна з головних цілей оборонної політики. Також прем’єр-міністр зауважив, що рубежі зводяться коштом резервного фонду державного бюджету, за кошти місцевих бюджетів, коштом військового ПДФО та за благодійні кошти на спецрахунку НБУ.

11 березня президент Володимир Зеленський провів засідання Ставки Верховного Головнокомандувача. Окрім ситуації на полі бою та забезпечення ЗСУ боєприпасами, обговорили зведення нових оборонних рубежів.

У результаті успішної військової операції розвідники бригади “Рубіж” взяли в полон кілька десятків військових армії Російської Федерації.

Служба безпеки України викрила групу осіб, яка планувала провокації в Києві 30 червня, включаючи захоплення Верховної Ради. Групу т.з. “активістів” очолював співзасновник громадської організації, відомої своїми антиукраїнськими акціями з 2015 року.

В Україні триває 859-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) перевищили 543 тисячі осіб.

На думку аналітиків Інституту вивчення війни, захід повинен поспішити надати Україні підтримку, необхідну для проведення контрнаступальних операцій, щоб зруйнувати путінську теорію перемоги і не допустити затягування війни.

Українським військовим вдалося оточити ворога в районі агрегатного заводу у Вовчанську, де перебувають російські десантники.