Наївно вважати, що Україна невдовзі зможе повернути окуповані території – Президент Чехії

Джерело: Sky News

Президент Чехії Петр Павел вважає наївними сподівання, що Україна зможе повернути під свій контроль окуповані Росією території найближчим часом.

Президент Чехії зазначив, що Росія просто так не віддасть захоплені території України. На його думку, необхідно зупинити війну, а потім вже обговорювати майбутні домовленості.

Відтак, Петр Павел закликав до реалістичного погляду на ситуацію.

“Я думаю, було б наївно вважати, що Україна може повернути окуповані території в осяжному майбутньому. Росія просто так не віддасть окуповані території. Нам потрібно зупинити війну, а потім почати обговорювати майбутні домовленості. Це може бути якийсь компроміс, але не без згоди України, Росії та країн, які будуть гарантами цієї угоди”, – сказав президент Чехії.

Щодо членства України в НАТО, президент Чехії не сумнівається, що країна стане частиною Альянсу, одначе лише після закінчення війни.

Пізніше в Х(Twitter) він додав, що вже давно наголошує на необхідності підтримувати Україну всіма засобами відповідно до міжнародного права.

“Частиною цієї законної підтримки є також збільшення постачань боєприпасів і військової техніки в Україну – серед іншого через чеську ініціативу з боєприпасів”, – написав він.

На його думку, Росія могла б негайно зупинити війну, але вона не зацікавлена в цьому, доки сподівається досягти своїх цілей – захопити Україну, усунути її демократично обраний уряд і демілітаризувати суверенну країну.

Однак, за словами президента Чехії, військова підтримка України не виключає пошуку рішення для зупинення війни.

“Навпаки, це має відбуватися одночасно. Водночас має бути правдою те, що будь-яка майбутня мирна домовленість обов’язково передбачає згоду України, враховуючи її базові інтереси”, – написав він.

Саме тому він прийняв запрошення президента України Володимира Зеленського на червневу конференцію у Швейцарії про мир в Україні.

23 січня на пресконференції в Давосі президент Польщі Анджей Дуда заявив, що “має право закликати запросити Україну до НАТО”.

Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський розповів, що після успішної Харківської операції восени 2022 року російським військам не дали втекти. Генерал пояснив, що на той момент українська армія була виснажена після місяця постійних боїв.

Міністерство культури та стратегічних комунікацій України додало російського письменника Алєксандра Пєлєвіна до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці України.

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте під час дискусії в Українському домі на Всесвітньому економічному форумі в Давосі заявив, що союзники НАТО підтверджують готовність до вступу України в Альянс, однак це стане можливим лише після досягнення стійкого миру.

Україна та Швеція домовилися про спільні проєкти в оборонно-промисловій сфері, включно з виробництвом бронетехніки, боєприпасів та розвитком далекобійних спроможностей.