Наївно вважати, що Україна невдовзі зможе повернути окуповані території – Президент Чехії
Джерело: Sky News
Президент Чехії Петр Павел вважає наївними сподівання, що Україна зможе повернути під свій контроль окуповані Росією території найближчим часом.
Президент Чехії зазначив, що Росія просто так не віддасть захоплені території України. На його думку, необхідно зупинити війну, а потім вже обговорювати майбутні домовленості.
Відтак, Петр Павел закликав до реалістичного погляду на ситуацію.
“Я думаю, було б наївно вважати, що Україна може повернути окуповані території в осяжному майбутньому. Росія просто так не віддасть окуповані території. Нам потрібно зупинити війну, а потім почати обговорювати майбутні домовленості. Це може бути якийсь компроміс, але не без згоди України, Росії та країн, які будуть гарантами цієї угоди”, – сказав президент Чехії.
Щодо членства України в НАТО, президент Чехії не сумнівається, що країна стане частиною Альянсу, одначе лише після закінчення війни.
Пізніше в Х(Twitter) він додав, що вже давно наголошує на необхідності підтримувати Україну всіма засобами відповідно до міжнародного права.
“Частиною цієї законної підтримки є також збільшення постачань боєприпасів і військової техніки в Україну – серед іншого через чеську ініціативу з боєприпасів”, – написав він.
На його думку, Росія могла б негайно зупинити війну, але вона не зацікавлена в цьому, доки сподівається досягти своїх цілей – захопити Україну, усунути її демократично обраний уряд і демілітаризувати суверенну країну.
Однак, за словами президента Чехії, військова підтримка України не виключає пошуку рішення для зупинення війни.
“Навпаки, це має відбуватися одночасно. Водночас має бути правдою те, що будь-яка майбутня мирна домовленість обов’язково передбачає згоду України, враховуючи її базові інтереси”, – написав він.
Саме тому він прийняв запрошення президента України Володимира Зеленського на червневу конференцію у Швейцарії про мир в Україні.
- Командувач Повітряних сил ЗСУ Микола Олещук повідомив, що Чехія передала перший тренажер винищувача F-16 в одну із бригад тактичної авіації.
- 18 квітня українська та чеська сторони офіційно розпочали переговори про безпекову угоду, передбачену Спільною декларацією про підтримку України, яку підписали під час Вільнюського саміту НАТО.
- Нещодавно президент Чехії Петр Павел здивував прихильників України ініціативою щодо закупівлі боєприпасів. Нині глава країни анонсував перші постачання снарядів вже у червні цього року.
Правоохоронці викрили подружжя у Запоріжжі, котре організувало схему “відкатів” з родин загиблих воїнів Сил оборони за сприяння в оформленні державних виплат. У разі відмови, чоловік погрожував створенням штучних перешкод під час розгляду документів на отримання грошової компенсації. Йому загрожує до восьми років ув’язнення.
Пізно ввечері 15 липня російські війська здійснили масований обстріл Харкова. У місті пролунали потужні вибухи.
15 липня заступник міністра енергетики Микола Колісник запевнив, що станом на сьогодні енергосистема є збалансованою, тож, відключення на літній період не передбачаються. Щобільше, згідно з даними відомства, енергетики вже відновили більш як половину знищених росіянами енергогенеруючих потужностей.
Переважна більшість озброєння США, котре згідно з новою угодою Вашингтона з НАТО, повинне бути передана Альянсу для постачання в Україну, вже готове до відправки.
Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо заявив, що представник його країни на засіданні міністрів закордонних справ країн ЄС закликатиме відтермінувати голосування щодо 18-го пакета санкцій проти Росії.