Наївно вважати, що Україна невдовзі зможе повернути окуповані території – Президент Чехії

Джерело: Sky News

Президент Чехії Петр Павел вважає наївними сподівання, що Україна зможе повернути під свій контроль окуповані Росією території найближчим часом.

Президент Чехії зазначив, що Росія просто так не віддасть захоплені території України. На його думку, необхідно зупинити війну, а потім вже обговорювати майбутні домовленості.

Відтак, Петр Павел закликав до реалістичного погляду на ситуацію.

“Я думаю, було б наївно вважати, що Україна може повернути окуповані території в осяжному майбутньому. Росія просто так не віддасть окуповані території. Нам потрібно зупинити війну, а потім почати обговорювати майбутні домовленості. Це може бути якийсь компроміс, але не без згоди України, Росії та країн, які будуть гарантами цієї угоди”, – сказав президент Чехії.

Щодо членства України в НАТО, президент Чехії не сумнівається, що країна стане частиною Альянсу, одначе лише після закінчення війни.

Пізніше в Х(Twitter) він додав, що вже давно наголошує на необхідності підтримувати Україну всіма засобами відповідно до міжнародного права.

“Частиною цієї законної підтримки є також збільшення постачань боєприпасів і військової техніки в Україну – серед іншого через чеську ініціативу з боєприпасів”, – написав він.

На його думку, Росія могла б негайно зупинити війну, але вона не зацікавлена в цьому, доки сподівається досягти своїх цілей – захопити Україну, усунути її демократично обраний уряд і демілітаризувати суверенну країну.

Однак, за словами президента Чехії, військова підтримка України не виключає пошуку рішення для зупинення війни.

“Навпаки, це має відбуватися одночасно. Водночас має бути правдою те, що будь-яка майбутня мирна домовленість обов’язково передбачає згоду України, враховуючи її базові інтереси”, – написав він.

Саме тому він прийняв запрошення президента України Володимира Зеленського на червневу конференцію у Швейцарії про мир в Україні.

26 травня президент Володимир Зеленський звернувся до глави США Джо Байдена та китайського лідера Сі Цзіньпіна з закликом взяти участь у Глобальному саміті миру.

Міністерка фінансів США Джанет Єллен заявила, що європейські банки, працюючи у Росії, постають перед зростаючими ризиками. Нині США розглядають можливість посилення вторинних санкцій щодо банків, викритих у сприянні операціям у межах військових зусиль Росії.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію станом на 22.30 26 травня щодо російського вторгнення. Від початку доби на фронті відбулося 95 бойових зіткнень.

Президент Володимир Зеленський зустрінеться з прем’єр-міністром Іспанії Педро Санчесом у Мадриді 27 травня. Сторони мають намір підписати угоду щодо гарантій безпеки для України. Текст документа погодили 7 травня.

Представники розвідки США та союзників відслідковують зростання кількості диверсійних операцій у Європі з боку РФ. Дії РФ є частиною російської кампанії з підриву постачання озброєння Україні.