«Не мовчи»: Києві відбулася акція на підтримку військовополонених – фоторепортаж

Джерело: Букви
4 лютого у Києві на Бесарабській площі та бульварі Тараса Шевченка провели акцію на підтримку українських військових, котрі досі перебувають у російському полоні. Організатори нагадали, як важливу пам’ятати про тих, хто стримував повномасштабний напад росіян, боронячи оточений ворогами Маріуполь.
Тож родини військовополонених Маріупольського гарнізону спільно з небайдужими громадянами вкотре вийшли на підтримку українських оборонців.
Сотні учасників тримали у руках плакати з написами: “Полон вбиває”, “Не мовчи”.
Вже тривалий час не відбувався обмінів захисників Маріуполя та “Азовсталі”, на цьому й акцентували організатори акції.
Після вимушеної перерви, родини військовополонених Маріупольського гарнізону поновлюють мирні акції на підтримку наших героїв. Цього тижня вони пройдуть щонайменше в 14 містах України. На жаль, два минулі обміни військовополоненими, які відбулися цього січня, не принесли довгоочікуваних щасливих звісток більшості родин захисників Маріуполя та “Азовсталі”, тож нашим обовʼязком є продовження боротьби за свободу героїчних воїнів, — зазначили в описі анонсу запланованих акцій.
Зауважимо, 31 січня відбувся п’ятдесятий обмін військовополоненими, в результаті якого вдалося повернути 207 українців. Одначе, бійців бригади “Азов” серед звільнених з полону не було.
Варто наголосити, що близько 90% українських військовополонених пройшли через катування, зґвалтування, погрози сексуальним насильством або інші форми жорстокого поводження.
Раніше представник Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Юрій Таранюк повідомив, що в російському полоні перебувають понад 8000 українців.
- Глава ГУР МОУ Кирило Буданов прокоментував обмін військовополоненими та пояснив, чому Росія не хоче повертати бійців “Азова”.
- 3 січня між Україною та Росією відбувся найбільший з початку повномасштабної війни обмін військовополоненими. Фахівці ISW пояснили, чому РФ погодилась на обмін після місяців затримок.
- 3 січня начальник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов повідомив, що черговий обмін військовополоненими готувався досить довго, допомогу в організації процесу безпосередньо надали ОАЕ.
Президент США Дональд Трамп заявив, що не схвалює дій російського лідера Володимира Путіна, зокрема — обстрілів мирних міст та вбивств цивільного населення. Відповідно, це була перша заява глави Білого дому після комбінованої атаки РФ по українським містам у ніч на 25 травня.
25 травня начальник управління комунікацій Командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат звернув увагу, що під час комбінованої атаки російські війська застосували для обстрілу ракету Х-22 після тривалої паузи.
Російські війська переходять до нового етапу повітряної війни проти України, завдаючи масованих ударів сотнями дронів і десятками ракет. Зокрема у ніч на 25 травня Кремль випустив по українських містах 298 дронів і 69 ракет, — ймовірно, рекордну кількість за час повномасштабної війни.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 травня. Загалом від початку цієї доби відбулося 135 боєзіткнень.
Член Палати представників, республіканець Дон Бейкон відкинув ідею мирних переговорів із Росією після чергової масованої атаки на українські міста.