«Не мовчи. Полон вбиває»: у Києві відбулася акція на підтримку військовополонених
Джерело: Букви
10 березня біля червоного корпусу Київського національного університету імені Тараса Шевченка у Києві відбулася чотирнадцята акція “Не мовчи! Полон вбиває!” на підтримку українських військовополонених та зниклих безвісти.
На акцію зібралися близько півтори тисячі осіб з різних міст України.
Керівниця ГО “Асоціація родин захисників “Азовсталі” та співорганізаторка акції Катерина Прокопенко зауважила, що учасників акцій щоразу стає дедалі більше.
Мета акції — нагадати про військових та цивільних, котрі перебувають в російському полоні, наголошуючи на необхідності їхнього звільнення.
Варто наголосити, що близько 90% українських військовополонених пройшли через катування, зґвалтування, погрози сексуальним насильством або інші форми жорстокого поводження.
Раніше представник Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Юрій Таранюк повідомив, що в російському полоні перебувають понад 8000 українців.
- Глава ГУР МОУ Кирило Буданов прокоментував обмін військовополоненими та пояснив, чому Росія не хоче повертати бійців “Азова”.
- 3 січня між Україною та Росією відбувся найбільший з початку повномасштабної війни обмін військовополоненими. Фахівці ISW пояснили, чому РФ погодилась на обмін після місяців затримок.
- 3 січня начальник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов повідомив, що черговий обмін військовополоненими готувався досить довго, допомогу в організації процесу безпосередньо надали ОАЕ.
- 24 лютого, в другу річницю повномасштабного вторгнення Росії в Україну у Києві провели акцію на підтримку українських військовополонених.
Президент України Володимир Зеленський заявив, що Україні потрібно дати запрошення в НАТО, хоч і визнав, що країна не стане членом Альянсу до закінчення війни.
Як зазначила Стефанішина в інтерв’ю, Україна відкрита до обговорення ідеї розміщення іноземних військ на своїй території для гарантування безпеки.
Міністерство енергетики України затвердило нову інструкцію щодо складання та використання графіків погодинних відключень електроенергії (ГПВ). Зміни передбачають єдині принципи застосування графіків для всіх областей країни.
Міністерка економічного співробітництва та розвитку Німеччини Свенья Шульце прибула до Києва з неанонсованим візитом.
Російські війська зараз перебувають за три кілометри від околиць ключового міста Покровська Донецької області після наступу в середу. Вони також захопили українські позиції поблизу міста.