Невдалі переговори у Саудівській Аравії можуть посилити тиск США на Україну – The Economist

Джерело: The Economist

Завтра, 11 березня, в Джидді, Саудівська Аравія, відбудеться зустріч американської та української делегацій. Американська сторона стверджує, що метою перемовин є створення “основ для мирної угоди та початкового припинення вогню в Україні”, тоді як українська делегація побоюється, що зустріч може бути тактикою затягування часу або спробою Дональда Трампа домогтися поступок, вигідних для Росії.

Як розповіли у виданні, Україна має кілька цілей і формує свою стратегію разом із Францією та Великою Британією, які стали посередниками між Білим домом і Києвом.

“Якщо Росія відмовиться від умов, які узгодять США та Україна, Трамп спробує натиснути на Путіна, щоб той прийняв його умови. Однак поки що не зрозуміло, які умови американська делегація висуне в Саудівській Аравії”, – йдеться в матеріалі.

Водночас високопоставлене джерело видання, близьке до Кремля, припустило, що Росія вимагатиме від України декларації про нейтралітет і виключення ідеї введення іноземних миротворців.

“Україна, ймовірно, дасть зрозуміти США, що будь-яка мирна угода, яка обмежує її здатність до переозброєння, змушує визнати окуповану територію російською або втручається у внутрішню політику України — наприклад, наполягаючи на проведенні виборів, — є неприйнятною”, – йдеться в матеріалі.

За словами Курта Волкера, який обіймав посаду спеціального представника з питань України в першій адміністрації Трампа, Росія перекрутить будь-яку пропозицію перемир’я. “Вони скажуть: ми не можемо погодитися на це, але давайте зробимо щось інше. Путін достатньо розумний, щоб просто не сказати “ні”, – пояснив він.

Колишній український дипломат на умовах анонімності зазначив, що США і Росія повторюють тактику один одного, “вибиваючи” з України поступки ще до того, як почнуться серйозні переговори. Будь-які наступні переговори будуть спрямовані на те, щоб просунутися далі вглиб українських червоних ліній. За його словами, американська кінцева мета стала рухомою мішенню.

В Україні з’явилися нові боєприпаси, що дозволяють ефективно боротися з дронами за допомогою стандартних автоматів. Оборонний кластер Brave1 ініціював розробку антидронових набоїв, що в рази підвищують шанси військових уразити рухому ціль.

У тимчасово окупованому Криму за перше півріччя 2025 року правозахисники зафіксували 65 затримань, зокрема 15 – щодо представників корінного кримськотатарського народу. За аналогічний період 2024 року підтвердили 71 випадок (21), а у 2023 – 101 (66).

Протягом тижня російська армія здійснила масований обстріл більшості регіонів України, застосувавши понад 1,8 тисячі безпілотників, більше ніж 1,2 тисячі авіаційних бомб і 83 ракети, повідомив президент Володимир Зеленський.

Репортаж американської газети The New York Times з Курщини “Ландшафт смерті. Що залишилось там, де Україна вторгнулась в Росію”, створений за участі бойовиків підрозділу “Ахмат”, викликав хвилю критики. Українські журналісти та представники МЗС обурені легітимізацією кремлівської пропаганди під виглядом журналістики.

Нацполіція встановила виконавців вбивства полковника СБУ Івана Воронича у Києві. Чоловіка й жінку ліквідували під час затримання.