Нідерланди інвестують 60 млн євро у виробництво дронів для України – Міноборони
Джерело: BBC
Глава Міноборони Нідерландів Кайса Оллонґрен, за підсумками дводенного візиту в Україну, оголосила про вкладення 60 млн євро у виробництво дронів для потреб української армії.
Нині у Нідерландах завершується процес формування нового коаліційного уряду після перемоги на виборах ультраправої партії Герта Вілдерса. Як поступки партнерам по коаліції Вілдерс погодився не претендувати на посаду прем’єр-міністра, а також не виступати проти подальшої допомоги Україні.
Інвестиції в дрони для України виділять з уже затвердженого бюджету Міністерства оборони Нідерландів. Із загальної суми в 60 млн євро 17,5 млн вкладуть у виробництво морських дронів на території України. Тоді як ще 20 млн перерахують до міжнародного фонду з виробництва FPV-дронів.
Решту скерують на виробництво дронів у самих Нідерландах для постачання в Україну.
Зауважимо, 10 червня глава Міноборони Нідерландів з неоголошеним візитом прибула до України.
Глава уряду Денис Шмигаль провів зустріч з Оллонґрен у Києві. Він висловив вдячність Нідерландам “за підтримку в посиленні української протиповітряної оборони”. Також відзначив ініціативу Нідерландів щодо спільного з партнерами постачання Україні ЗРК Patriot. Окрім того, глава уряду висловив сподівання на якнайшвидшу передачу літаків F-16, які допоможуть захистити людей та інфраструктуру.
Стало відомо, що Нідерланди приєднуються до військової коаліції з союзниками, включаючи Велику Британію, у сфері технологій БпЛА та постачання дронів.
Раніше міністр оборони Латвії Андріс Спрудс повідомив про плани країни інвестувати 20 млн євро в межах Коаліції дронів для підтримки України.
За результатами засідання Коаліції дронів, Україна отримає 3 мільйони євро на FPV-дрони від Литви і 450 БпАК від Канади.
У квітні повідомили, що Україна та Латвія спільно нарощуватимуть виробництво безпілотників в межах “Коаліції дронів”.
Довідка. Коаліція дронів офіційно стартувала в межах роботи Контактної групи з питань оборони України. Співлідерами коаліції є Велика Британія та Латвія. Також до Коаліції доєднались: Данія, Естонія, Литва, Канада, Нідерланди, Німеччина та Швеція.
Ініціатором створення коаліції стала Латвія – під час зустрічі міністра оборони Андріса Спрудса з міністром оборони України Рустемом Умєровим у грудні 2023 року.
- Міністерка оборони Нідерландів Кайса Оллонґрен заявила, що Нідерланди поставлять Україні деталі та боєприпаси до систем ППО Patriot.
- У декларації “Підтримувати Україну до перемоги” Парламентської асамблеї НАТО від 27 травня зазначили, що лідери Альянсу мають підтвердити свою тверду відданість гарантіям колективної безпеки на Вашингтонському саміті в липні та надіслати чіткий сигнал про те, що Україна на шляху до членства.
- 20 травня Кайса Оллонґрен також повідомила про постачання Силам оборони броньованих бойових машин піхоти YPR із бойовими станціями дистанційного керування.
- Міноборони Великої Британії та Латвії у межах коаліції дронів оголосили тендер для компаній, котрі постачатимуть Україні FPV-безпілотники.
Колишній радник президента Польщі з міжнародних питань професор Роман Кузьняр високо оцінив виступ у Сеймі глави МЗС Радослава Сікорського, котрий відзначивши найскладнішу міжнародну політику за минуле десятиліття, зауважив, що доки НАТО залишається ефективним альянсом — Росія не має шансів на перемогу.
Поки Сполучені Штати посилюють тиск на Україну щодо домовленостей із Росією, в європейських столицях зростає занепокоєння щодо затягування повномасштабної війни.
З лютого 2023 року застосування росіянами небезпечних хімічних речовин набуло системного характеру. Попри заяви про повне знищення хімічної зброї, країна-агресор зберігає промислові потужності для її відновлення та виробництва.
23 квітня спецпредставник президента США Кіт Келлог закликав зупинити російсько-українську війну за планом Дональда Трампа після лондонської зустрічі з українською делегацією.
23 квітня президент Володимир Зеленський нагадав, що Сполучені Штати під час першої каденції президента Дональда Трампа ухвалили “Кримську декларацію”, котра засуджувала вторгнення і визнавала територіальну цілісність України.