Німеччина, Франція та Польща пообіцяли закупити більше зброї для України
Джерело: The Washington Post
Німеччина, Франція та Польща в п’ятницю, 15 березня, пообіцяли закупити більше зброї для України та збільшити виробництво військового обладнання разом з українськими партнерами.

Фото: AP
Канцлер Німеччини Олаф Шольц привітав президента Франції Емманюеля Макрона та прем’єр-міністра Польщі Дональда Туска на саміті так званого “Веймарського трикутника” трьох країн.
Шольц сказав, що в четвер, 14 березня, він обговорив з президентом України Володимиром Зеленським, яка допомога необхідна зараз на фронті.
“Він знає, що може на нас покластися, і ми сьогодні звідси поновлюємо цей сигнал підтримки Києва. Але кришталево чистий сигнал також надходить до Москви – російський президент має знати, що ми не припинимо підтримку України”, – сказав він після зустрічі.
Шольц також зазначив, що “відразу ж ми будемо закуповувати ще більше зброї для України, на загальному світовому ринку”.
“По-друге, буде розширено виробництво військової техніки, в тому числі через співпрацю з партнерами в Україні”, – додав Шольц.
Канцлер Німеччини повідомив, що буде створена нова “коаліція з реактивної артилерії далекого радіусу дії”.
“Ми хочемо витрачати наші гроші, ми хочемо всіма можливими способами допомогти… тут і зараз, щоб ситуація в Україні в найближчі тижні і місяці стала кращою, а не гіршою”, – сказав Туск.
Макрон підтвердив підтримку Францією чеської ініціативи про закупівлю боєприпасів.
“Це серйозний момент. Наступає нова ера, і ми там будемо. І те, що в цей день ми всі троє об’єднані, з однаковою ясністю ставимося до ситуації в Україні, налаштовані ніколи не дозволити Росії перемогти і до кінця підтримувати український народ, це сила для нас, наших народів, наша безпека і наша Європа”, – сказав Макрон.
- Німеччина вкладе сотні мільйонів в закупівлю артилерійських снарядів для оборони України проти Росії. Речник уряду Штеффен Гебештрайт оголосив у Берліні, що федеральний уряд приєднається до відповідної ініціативи Чехії, яка передбачає закупівлю боєприпасів у третіх країнах за межами Європейського Союзу.
- Президент Франції Емманюель Макрон під час зустрічі з лідерами парламентських фракцій заявив, що підтримка Києва з боку Франції “не має меж”.
- Президент України Володимир Зеленський під час зустрічі з прем’єром Польщі Дональдом Туском оголосив про надання Варшавою нового пакету озброєнь.
Триває 1139-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 925 тисяч осіб.
За оцінками аналітиків, темпи російського просування в Україні стабільно знижуються. За березень 2025 року російські підрозділи просунулися на 143 квадратних кілометри, що є найнижчим показником за останні п’ять місяців.
Міністр фінансів США Скотт Бессент прокоментував домовленості з Україною щодо надр, заявивши, що президент Володимир Зеленський “зірвав те, що мало б бути найпростішою справою у світі” під час конфлікту з американським керівництвом у Білому домі.
У Центрі протидії дезінформації заявили, що інформація про те, що російські війська нібито взяли під контроль Басівку на Сумщині – фейк.
6 квітня президент Володимир Зеленський поінформував, що за минулий тиждень російські війська застосували проти українських міст та сіл понад 1460 керованих авіаційних бомб, майже 670 ударних дронів і більш ніж 30 ракет різних типів, з них понад два десятки – цієї ночі.