Німеччина підняла винищувачі через російський літак-розвідник

Джерело: DW

ВПС Німеччини повідомили про літак Іл-20 із вимкненим радіозв’язком і без плану польоту, котрий опинився над міжнародними водами Балтійського моря між німецьким Рюгеном та датським Борнхольмом.

У зв’язку з цим з аеродрому “Росток-Лаазі” підняли в повітря два винищувачі Eurofighter, щоб “встановити візуальний контакт” із порушником.

Зауважується, що Росія часто використовує Іл-20 для радіорозвідки, збираючи інформацію про країни НАТО.

Згідно з даними ЗМІ, у середньому за два роки винищувачі з Ростоку підіймали кожні три-чотири тижні через російські літаки.

Зокрема над Балтійським морем 20 і 21 вересня виявили шість російських винищувачів без увімкнених транспондерів. Латвія підняла в небо літаки Eurofighter для їхнього супроводу.

Зауважимо, у 2023 році повітряні сили НАТО по всій Європі понад 300 разів підіймалися на перехоплення російських військових літаків, які наближалися до повітряного простору Альянсу, водночас більшість перехоплень відбувалися над Балтійським морем.

Раніше Франція підняла у повітря винищувачі Mirage для перехоплення російського літака Іл-20 біля узбережжя. У відомстві заявили, що зліт здійснили для перехоплення розвідувального літака РФ. Подія сталася поблизу узбережжя Естонії.

Влітку два нідерландських F-16 підняли на перехоплення двох російських бомбардувальників, що летіли в бік повітряного простору Нідерландів. Того ж дня Повітряні сили Великої Британії також підняли винищувачі Typhoon для перехоплення двох російських протичовнових бомбардувальників Ту-142 у міжнародному повітряному просторі на північ від Шотландії.

Також у серпні винищувачі НАТО тричі злітали для супроводу російських літаків над територію країн Балтії. Відтак перехопили десять літаків РФ над Балтійським регіоном. Також Повітряні сили Німеччини та Швеції підіймали в небо винищувачі, щоб перехопити російський морський патрульний літак Іл-20М над Балтією.

Окрім того, Повітряні сили Німеччини підняли у повітря винищувач Eurofighter з метою перехоплення російського військового літака Іл-20М у районі Фінляндії.

Додамо, нещодавно глава Федеральної розвідувальної служби Бруно Каль вказав на потенційну воєнну загрозу, яка виходить від Росії.
  • Міністр закордонних справ Латвії Кріш’яніс Каріньш повідомив, що країна знову запровадила військову службу, щоб стримати Росію від вторгнення в Європу.
  • Прямий збройний конфлікт НАТО з Росією ближче, ніж багато хто думає, попереджає експерт з ракетних технологій та науковий співробітник докторантури університету в Осло Фабіан Гоффман.
  • Через свої імперські амбіції Росія становить найбільшу та найгострішу загрозу для країн НАТО. У разі “заморожування” війни в Україні, Москві знадобиться шість –десять років, щоб відновити свою армію. Протягом цього періоду Німеччина спільно з Альянсом повинні дати можливість своїм Збройним силам боротися з Росією. Тільки так можна буде зменшити ризик наступної війни в Європі.
  • У НАТО попередили, що занадто велика бюрократична тяганина заважає переміщенню військ у Європі, проблема, яка може спричинити серйозні затримки, якщо розпочнеться війна з Росією.

У 2024 році Україна здійснила понад 7 000 ударів по російській території. Ексклюзивну інформацію журналісти отримали від одного з українських підрозділів БпЛА далекого радіусу дії.

Рада Європи у Страсбурзі назвала знищення культурної спадщини в Україні під час повномасштабної війни РФ порушенням міжнародного гуманітарного права. Конгрес місцевої та регіональної влади ухвалив декларацію про руйнування культурної спадщини в Україні, повідомили у Раді.

У серпні командиром 107 окремого батальйону територіальної оборони було призначено Сергія Салаватова. Журналісти-розслідувачі опублікували дані, які свідчать про його колишні зв’язки з “ДНР”.

Засідання Контактної групи з питань оборони України у форматі “Рамштайн” під головуванням президента США Джо Байдена відбудеться в листопаді в онлайн-форматі, повідомила речниця Білого дому Карін Жан-П’єр.

Народна депутатка з фракції “Європейська Солідарність” Ніна Южаніна закликала президента Володимира Зеленського накласти вето на закон про підвищення військового збору та інших податків. Народна обраниця наголосила, що цей закон порушує Конституцію.