Німеччина подолала нестачу російського газу – міністр економіки

Джерело: Bild

Станом на сьогодні Німеччина повністю розв’язала питання з нестачею російського газу. З такими словами віцеканцлер, міністр економіки та енергетики Роберт Габек виступив на зустрічі з громадянами Оснабрюка.

Нестачі російського газу більше немає…Дефіциту газу більше немає, – сказав він. За його словами, німецькі сховища газу наперед заповнені, всі планові показники виконані. Міністр заявив про закінчення енергетичної кризи у ФРН.

Габек визнав, що ціни на газ у Німеччині зараз вищі, ніж до війни. Але, за його словами, це не пов’язано із відсутністю постачання з Росії.

Читайте також: Німеччина та Велика Британія остаточно позбулися енергетичної залежності від РФ

Ціни вищі, це стосується і газу, але не тому, що у нас його дефіцит, – пояснив він. Справжня причина – спека в країнах Азії, які закуповують скраплений природний газ (ЗПГ), щоб генерувати електрику для кондиціонерів.

Віцеканцлер ФРН упевнений, що ціни на газ знову впадуть, коли додаткові обсяги ЗПГ звільняться та надійдуть на німецький ринок. Загалом ціни на газ у Німеччині будуть лише “помірковано вищими, ніж у роки до пандемії”, додав він.

Раніше ми повідомляли, що норвезька компанія Equinor уклала свій найбільший за майже пів століття довгостроковий газовий контракт із німецькою державною енергетичною групою SEFE. Сума угоди становить 50 млрд євро.

Як повідомив виконавчий директор Equinor Андерс Опедал, європейські країни активно шукають стабільні постачання газу для компенсації втрати його з Росії. Угода передбачає, що Німеччина отримає 129 мільярдів кубічних метрів газу до 2039 року. Ця кількість має забезпечити третину промислового попиту країни.

Читайте також: ЄС планує зробити довгострокові спільні закупівлі неросійського газу — Bloomberg

Російська служба “Радіо Свобода” з 15 квітня зупинила мовлення в середньохвильовому діапазоні 1386 кГц. У медіа не уточнили тривалість зупинення трансляції.

Європейський Союз попередив президента Сербії Александара Вучича, що його участь у параді 9 травня в Москві може поставити хрест на євроінтеграційних прагненнях країни.

15 квітня Верховна Рада прийняла у другому читанні та в цілому проєкт закону “Про внесення зміни до частини першої статті 16 Закону України “Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану” щодо проведення перевірок з питань вчинення мобінгу (цькування)”.

Попри заявлену мету скоротити торговельний дефіцит США, президент Дональд Трамп фактично знищує одну з найбільш конкурентоспроможних експортних галузей країни — вищу освіту.

15 квітня Верховна Рада прийняла у першому читанні за основу проект закону щодо пенсійного забезпечення працівників прокуратури.