Німеччина розпочала встановлення системи ППО Arrow 3 на сході країни

Джерело: DW

Німеччина розпочала встановлення системи ППО Arrow 3 на авіабазі Хольцдорф, яка забезпечить оборону країни до 2030 року, з можливістю розгортання ще на двох майданчиках.

Так, перший закуплений Німеччиною американо-ізраїльський зенітно-ракетний комплекс монтується на авіабазі Хольцдорф на кордоні федеральних земель Бранденбург і Саксонія-Анхальт. Планується, що він досягне початкової оперативної готовності вже цього року, а повністю встане на бойове чергування до 2030 року.

Системи Arrow 3 планується розгорнути також на ще двох майданчиках на території Німеччини.

Угоду про закупівлю цієї системи ППО Німеччиною підписали у Берліні у вересні 2023 року міністр оборони ФРН Борис Пісторіус та його тодішній ізраїльський колега Йоав Галант. Arrow 3 здатен знищувати атакуючі ракети на висоті понад 100 км, за межами атмосфери у так званому ближньому космосі. Водночас дальність дії системи сягає до 2400 км.

Зауважимо, раніше влада Польщі запустила сайт для громадян стосовно джерел та способів уникнення загроз, які можуть виникнути після атак з застосуванням хімічної, біологічної, радіологічної та ядерної зброї. На сайті розмістили довідкові матеріали, навчальні ігри, сценарії лекцій для вчителів.

Своєю чергою, у Швеції, на території, близькій до повномасштабного протистояння між Росією та Україною, Головнокомандувач армії у січні закликав населення “морально підготуватися” до війни. Країна знову починає культивувати свою цивільну оборону, як за часів Холодної війни.

5 червня 2024 року міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив, що Бундесвер має бути готовим до оборони до 2029 року.

Днями Генеральний секретар НАТО Марк Рютте закликав готуватися до війни, через що зокрема значно збільшити витрати на оборону та наростити виробництво озброєнь. Також стало відомо, що Північноатлантичний альянс випробовує власну здатність швидко розгортати сили у Східній Європі без прямої допомоги США на тлі заяв Вашингтона щодо оборони Європи та війни РФ проти України.

  • НАТО розпочало найбільші військові навчання з часів Холодної війни, репетируючи, як американські війська можуть посилити європейських союзників у країнах, що межують з Росією, та на східному фланзі альянсу, якщо розгориться конфлікт із “майже рівним” противником.
  • У 2023 році повітряні сили НАТО по всій Європі понад 300 разів підіймалися на перехоплення російських військових літаків, які наближалися до повітряного простору Альянсу, водночас більшість перехоплень відбувалися над Балтійським морем.
  • Прямий збройний конфлікт НАТО з Росією ближче, ніж багато хто думає, попереджає експерт з ракетних технологій та науковий співробітник докторантури університету в Осло Фабіан Гоффман.
  • Через свої імперські амбіції Росія становить найбільшу та найгострішу загрозу для країн НАТО. У разі “заморожування” війни в Україні, Москві знадобиться шість-десять років, щоб відновити свою армію. Протягом цього періоду Німеччина спільно з Альянсом повинні дати можливість своїм Збройним силам боротися з Росією. Тільки так можна буде зменшити ризик наступної війни в Європі.

Російські окупаційні війська на лівобережжі Херсонської області стикаються з проблемами з паливом, що ускладнює використання їхньої техніки в бойових діях, повідомляє партизанський рух “АТЕШ”.

27 лютого “Укрзалізниця” вперше запустить дитячий вагон на міжнародному маршруті. Він курсуватиме у складі поїзда №351 сполученням Київ – Кишинів.

У Слов’янську на Донеччині працівники ДБР за підтримки СБУ затримали військовослужбовця, який, видаючи себе за співробітника СБУ, намагався ошукати знайому та заволодіти її грошима. Йому оголосили про підозру.

Сьогодні, 21 лютого, пресслужба Ватикану повідомила, що стан Папи Франциска, госпіталізованого з діагнозом пневмонія, покращився.

Мешканці Бучі, міста-символа російської жорстокості, занепокоєні теплими словами Дональда Трампа на адресу Москви, повідомляє The New York Times.