Німеччина та Польща виступили за зміцнення військової співпраці

Джерело: DW

Під час першої з 2018 року офіційної зустрічі глав урядів Німеччини та Польщі Олафа Шольца та Дональда Туска, що відбулася у Варшаві, сторони акцентували на важливості розв’язання спільних питань оборони на тлі російської військової агресії.

Лідери країн наголосили на необхідності розширити транспортні шляхи між Польщею та Німеччиною, що “важливо і для військових”.

Безпека Німеччини та Польщі нероздільна. Тому партнерство має бути ще більш поглиблене, – заявив Шольц.

Раніше представник канцлера ФРН Штеффен Гебештрайт заявив, що за результатами візиту Шольца до Варшави мають прийняти німецько-польський “план дій”, спрямований на “розвиток та поглиблення” відносин між країнами.

Також очікується, що Берлін надасть Варшаві фінансовий пакет допомоги у кілька сотень мільйонів євро для захисту східного флангу НАТО. Окрім цього, кошти скерують на виплату компенсацій жертвам нацистської окупації.

24 червня Франція, Німеччина та Польща оголосили про спільні плани щодо закупівлі високоточної зброї великої дальності, з метою заповнити прогалину в європейських арсеналах.

Раніше Норвегія, Швеція та Фінляндія спільно погодили створення транспортного коридору для військових потреб. Відповідне рішення є відповіддю на потенційну необхідність перекидання збройних сил через кордони на тлі загрози з боку РФ.

Стало відомо, що через повномасштабне вторгнення Росії в Україну, що триває вже третій рік, НАТО запланувало багато “сухопутних коридорів”, якими у разі війни з Росією на лінію фронту перекидатимуть американські війська та бронетехніку. Заплановані логістичні маршрути мають на меті допомогти відбити атаку Росії.

Оперативні плани ухвалили на саміті НАТО у Вільнюсі у липні 2023 року. Вони передбачають, що наступ РФ на східний фланг Альянсу першими зустрінуть сили швидкого реагування кількістю щонайменше 300 тис. осіб, до яких приєднаються додатково розгорнуті бригади.

Згодом до них долучаться американські війська та бронетехніка, які перекинуть запланованими логістичними маршрутами.

Головний план передбачає висадку американців у портах Нідерландів і переправлення їх залізницею через Німеччину до Польщі.

Якщо сили НАТО, які входять з Нідерландів, постраждають від російських бомбардувань або якщо порти в Північній Європі будуть знищені, альянс зосередиться на портах в Італії, Греції та Туреччині. З італійських портів американські війська можуть бути транспортовані по суші через Словенію та Хорватію до Угорщини, яка межує з Україною.

Також планується перекинути війська через Норвегію, Швецію та Фінляндію.

Читайте також: НАТО переміщує ракети ближче до кордонів Росії – Newsweek

Зауважимо, у НАТО попередили, що занадто велика бюрократична тяганина заважає переміщенню військ у Європі, проблема, яка може спричинити серйозні затримки, якщо розпочнеться війна з Росією.

Голова Військового комітету НАТО Роберт Бауер зазначив, що Альянс потребує “трансформації” й додав, що НАТО підтримуватиме Україну.

  • Канцлер ФРН Олаф Шольц повідомив, що Німеччина спільно з Францією та Польщею закуповують більше озброєння для Сил оборони України на світовому ринку. Після зустрічі “Веймарського трикутника” у Берліні Шольц заявив, що погодив такий підхід з президентом Франції Емманюелем Макроном і прем’єр-міністром Польщі Дональдом Туском. Окрім того, за словами німецького канцлера, три країни домовилися про “нову коаліцію засобів реактивної артилерії великої дальності” для української армії.
  • Країни НАТО висловили “глибоко стурбованість” нещодавніми російськими атаками, що торкнулися Чехії, Естонії, Німеччини, Латвії, Литви, Польщі та Великої Британії.
  • НАТО розпочало найбільші військові навчання з часів Холодної війни, репетируючи, як американські війська можуть посилити європейських союзників у країнах, що межують з Росією, та на східному фланзі альянсу, якщо розгориться конфлікт із “майже рівним” противником.
  • Президент РФ Володимир Путін погрожує Європі війною. Генеральний інспектор Бундесверу Карстен Брейер закликає посилити стримування якомога швидше. Окрім залучення особового складу та озброєння, також потрібна “зміна менталітету”.
  • У 2023 році повітряні сили НАТО по всій Європі понад 300 разів підіймалися на перехоплення російських військових літаків, які наближалися до повітряного простору Альянсу, водночас більшість перехоплень відбувалися над Балтійським морем.
  • Прямий збройний конфлікт НАТО з Росією ближче, ніж багато хто думає, попереджає експерт з ракетних технологій та науковий співробітник докторантури університету в Осло Фабіан Гоффман.
  • Через свої імперські амбіції Росія становить найбільшу та найгострішу загрозу для країн НАТО. У разі “заморожування” війни в Україні, Москві знадобиться шість-десять років, щоб відновити свою армію. Протягом цього періоду Німеччина спільно з Альянсом повинні дати можливість своїм Збройним силам боротися з Росією. Тільки так можна буде зменшити ризик наступної війни в Європі.

Речник оперативного угруповання “Хортиця” Назар Волошин заявив, що українські позиції поблизу мікрорайону Канал у Часовому Яру знищені, тому тримати війська там надто небезпечно.

Російські балістичні ракети б’ють по українських авіабазах, що потенційно створює небезпеку для наданих у майбутньому західних винищувачів F-16.

Український ведучий та актор “Кварталу 95” Руслан Ханумак під час війни виїхав з України до США.

Заслухали доповідь Головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського щодо ситуації на фронті.

4 липня російська армія атакувала ракетами цивільну припортову інфраструктуру на Одещині. Внаслідок цього одна людина загинула, а семеро отримали поранення.