Німеччина та Польща запропонували прийняти хворих дітей після масованої атаки РФ

Джерело: Карл Лаутербах/X, Дональд Туск під час пресконференції

Після масованої атаки РФ 8 липня, зокрема по дитячій лікарні “Охматдит”, дві країни запропонували прийняти хворих українських дітей.

Міністр охорони здоров’я Німеччини Карл Лаутербах сказав, що його країна “прийме хворих дітей, які цього потребують”.

“Я пообіцяв міністру охорони здоров’я України Віктору Ляшку, що ми приймемо хворих дітей, які цього потребують, у будь-який момент, наступний рейс рятувальників стартує в середу”, – написав він. 

Лаутербах додав, що напад Росії на дитячу лікарню вкотре довів, що “Путін військовий злочинець”.

Також прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск під час пресконференції з Президентом України Володимиром Зеленським у Варшаві також заявив про готовність допомогти.

“Ми вже маємо досвід безпосередньої медичної допомоги, організованої урядом, включно з операціями там на місці чи прийманням хворих і поранених у Польщі. Тож подумайте, чи ми можемо і в цій справі бути вам допоміжні. Ми зробимо все, що буде в наших силах”, – сказав він.

Нагадаємо, що вранці 8 липня росіяни вкотре масовано атакували Україну 40 ракетами різного типу.

Зокрема внаслідок атаки ЗС РФ по дитячій лікарні “Охматдит” в Києві пошкоджено онкологічне відділення та токсикологічний корпус, де діти перебували на діалізі (штучно підтримували роботу нирок). Руйнувань зазнали реанімаційні та операційні.

Станом на вечір 8 липня, внаслідок російської ракетної атаки на дитячу лікарню “Охматдит” у Києві відомо про двох загиблих та понад 50 постраждалих.

У тимчасово окупованому Луганську так званий “Верховний суд ЛНР” засудив громадянина Австралії Оскара Дженкінса до 13 років ув’язнення в колонії суворого режиму. Його засудили за звинуваченням у “найманстві”.

У Генеральному штабу ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 16 травня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 115 бойових зіткнень.

15 травня Київрада за ініціативи мера Віталія Кличка, затвердила нові заходи соціальної підтримки столичних мешканців. Окрім 10 тисяч разової допомоги містянам, домівки котрих постраждали від російських атак, Київ додатково надаватиме кошти тим, хто потребуватиме тимчасової оренди житла на час відновлення пошкодженого.Мова про 40 тисяч разової підтримки та 20 тисяч — щомісячної.

15 травня президент Володимир Зеленський своїм указом затвердив склад української делегації для переговорів із Росією у Стамбулі.

Європейський Союз скоригував критерії, за якими оцінюється можливість виключення російських олігархів із санкційних списків. Приводом для посилення стали спроби фігурантів обмежувальних списків оскаржити санкції в Суді Європейського Союзу, заявляючи про їхню “неправомірність”.