Німеччина та Польща запропонували прийняти хворих дітей після масованої атаки РФ

Джерело: Карл Лаутербах/X, Дональд Туск під час пресконференції

Після масованої атаки РФ 8 липня, зокрема по дитячій лікарні “Охматдит”, дві країни запропонували прийняти хворих українських дітей.

Міністр охорони здоров’я Німеччини Карл Лаутербах сказав, що його країна “прийме хворих дітей, які цього потребують”.

“Я пообіцяв міністру охорони здоров’я України Віктору Ляшку, що ми приймемо хворих дітей, які цього потребують, у будь-який момент, наступний рейс рятувальників стартує в середу”, – написав він. 

Лаутербах додав, що напад Росії на дитячу лікарню вкотре довів, що “Путін військовий злочинець”.

Також прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск під час пресконференції з Президентом України Володимиром Зеленським у Варшаві також заявив про готовність допомогти.

“Ми вже маємо досвід безпосередньої медичної допомоги, організованої урядом, включно з операціями там на місці чи прийманням хворих і поранених у Польщі. Тож подумайте, чи ми можемо і в цій справі бути вам допоміжні. Ми зробимо все, що буде в наших силах”, – сказав він.

Нагадаємо, що вранці 8 липня росіяни вкотре масовано атакували Україну 40 ракетами різного типу.

Зокрема внаслідок атаки ЗС РФ по дитячій лікарні “Охматдит” в Києві пошкоджено онкологічне відділення та токсикологічний корпус, де діти перебували на діалізі (штучно підтримували роботу нирок). Руйнувань зазнали реанімаційні та операційні.

Станом на вечір 8 липня, внаслідок російської ракетної атаки на дитячу лікарню “Охматдит” у Києві відомо про двох загиблих та понад 50 постраждалих.

Як свідчать дані Моніторингу російських злочинів проти журналістів та медіа, за два роки й дев’ять місяців з початку повномасштабного вторгнення Росія скоїла 762 злочини проти журналістів та медіа в Україні.

У НАТО обговорюють можливість завдання превентивних ударів по Росії, у разі збройного конфлікту з Альянсом, повідомив глава військового комітету НАТО Роб Бауер.

Захищаючи Україну на фронті, загинув журналіст із Луганська, військовослужбовець ЗСУ Андрій Бучак.

Уряд Великої Британії вніс до списку санкцій ще 30 суден, що є частиною “тіньового флоту” Росії, тим самим збільшивши їх кількість до 73 одиниць.

Північна Корея розширює завод, на якому виробляють ракети, подібні до тих, що використовує Росія у війні проти України. Американські дослідники з Центру нерозповсюдження Джеймса Мартіна (CNS) зробили висновок про це, аналізуючи супутникові знімки.