Німеччина вперше спорядить Україні військові гелікоптери Бундесверу

Джерело: Deutschlandfunk

Федеральний уряд Німеччини планує підтримати оборону України постачанням військових гелікоптерів зі складу Бундесверу.

Міністр оборони ФРН Борис Пісторіус пообіцяв українським Силам оборони шість багатоцільових гелікоптерів Sea King Mk41 і пакет запасних частин. Також оборонне відомство навчатиме українських військових.

Sea King — перевірений і надійний вертоліт, — пояснив Пісторіус. — Він допомагатиме українцям від розвідки над Чорним морем до транспортування армійців. Це перше німецьке постачання такого роду.

Раніше союзники України збиралися для консультацій форматі “Рамштайн”.

23 січня розпочалося вісімнадцяте засідання Контактної групи з оборони України, присвячене довгостроковим оборонним потребам ЗСУ. Голова Пентагону Ллойд Остін відкрив засідання у форматі “Рамштайн”, виголосивши вступне слово, у якому закликав союзників “копати глибше” для озброєння України у повномасштабній війні проти РФ.

Додамо, Велика Британія, Німеччина та Польща, – країни, що є найбільшими європейськими донорами України, – спільно зобов’язалися виділити більше, ніж США у відсотковому відношенні до ВВП.

У ДСНС повідомили, що 16 жовтня понад 40 рятувальників поповнили банк крові, котра наразі так потрібна нашим військовим.

17 жовтня президент Володимир Зеленський підписав закон “Про внесення змін до Митного кодексу щодо запровадження атестації посадових осіб митних органів” щодо “перезавантаження” митниці.

Громадянин Ірландії Роберт Діґан на псевдо Ірландець, загинув на полі бою 17 вересня, залишивши за собою спадщину хоробрості та вірності. Його побратими вшанували шлях від ірландського рейнджера до українського захисника.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 17 жовтня. З початку доби загальна кількість бойових зіткнень вздовж всієї лінії фронту зросла до 191.

Виробничі потужності української дронової індустрії збільшилися у десять разів у 2024 році проти 2023 року. Про це повідомляє відомство з посиланням на дослідження дронової індустрії від Київської школи економіки та Brave1.