Німеччина вперше спорядить Україні військові гелікоптери Бундесверу

Джерело: Deutschlandfunk

Федеральний уряд Німеччини планує підтримати оборону України постачанням військових гелікоптерів зі складу Бундесверу.

Міністр оборони ФРН Борис Пісторіус пообіцяв українським Силам оборони шість багатоцільових гелікоптерів Sea King Mk41 і пакет запасних частин. Також оборонне відомство навчатиме українських військових.

Sea King — перевірений і надійний вертоліт, — пояснив Пісторіус. — Він допомагатиме українцям від розвідки над Чорним морем до транспортування армійців. Це перше німецьке постачання такого роду.

Раніше союзники України збиралися для консультацій форматі “Рамштайн”.

23 січня розпочалося вісімнадцяте засідання Контактної групи з оборони України, присвячене довгостроковим оборонним потребам ЗСУ. Голова Пентагону Ллойд Остін відкрив засідання у форматі “Рамштайн”, виголосивши вступне слово, у якому закликав союзників “копати глибше” для озброєння України у повномасштабній війні проти РФ.

Додамо, Велика Британія, Німеччина та Польща, – країни, що є найбільшими європейськими донорами України, – спільно зобов’язалися виділити більше, ніж США у відсотковому відношенні до ВВП.

Російське військове командування відправило комісію в 1196-й мотострілецький полк, розташований на території окупованої Херсонщини.

Міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш обурився через червоно-чорні прапори УПА на поставлених Польщею бронетранспортерах.

Упродовж минулої доби, 20 грудня, окупанти завдали понад 300 ударів по 16 населених пунктах Запорізької області. Внаслідок цього постраждали 7 людей.

На Харківщині українські оборонці вперше провели наземну атаку, використовуючи безпілотні наземні транспортні засоби (UGV) та безпілотники (FPV) замість піхоти.

Поглянувши на NGC 2264, легко зрозуміти, чому це скупчення зір називають “Різдвяним Деревом”. Воно стало нещодавнім об’єктом уваги астрофотографа Майкла Клоу, який зняв його в листопаді в Арізоні. Його оптичні дані були об’єднані з рентгенівськими даними, отриманими за допомогою Обсерваторії рентгенівських променів Чандра NASA, щоб створити цю дивовижну “різдвяну” композицію. На зображенні видно не лише зірки, але й газові хмари між ними.