Німецькі депутати закликали постачити Україні ракети Taurus напряму

Джерело: tagesschau

Станом на сьогодні німецькі політики не дотримуються єдиної думки стосовно можливості здійснити круговий обмін озброєннями, за якого ФРН спорядить Великій Британії далекобійні Taurus, тоді як Лондон передасть Києву ракети Storm Shadow.

Водночас віце-президент Бундестагу Вольфганг Кубіцкі наголосив, що він очікує більше голосів за пропозицію передати Україні Taurus напряму під час голосування у парламенті, ніж минулого разу.

Я впевнений, що Союз подасть ще одну пропозицію наступного тижня, і я також впевнений, що цього разу більше депутатів проголосує за те, щоб доставити Taurus в Україну.

Заступник глави блоку ХДС/ХСС Йоганн Вадефуль наголосив на необхідності “зробити все, щоб запобігти поразці України”. Пояснивши, що для цього необхідно постачити найкращі системи озброєння, зокрема й Taurus. Він висловив переконання, що жоден круговий обмін не може замінити її.

Тоді як експерт з європейської політики правлячої партії “Союз 90/Зелені” Антон Гофрайтер привітав можливий круговий обмін, висловивши сподівання, що Олаф Шольц припинить блокувати постачання далекобійних ракет. Пояснивши, що круговий обмін варто розглядати “як одну з можливостей”.

Вже цього тижня фракція опозиційного блоку Християнсько-демократичного та Християнсько-соціального союзів знову винесе на голосування у Бундестазі питання про передачу Україні далекобійних крилатих ракет Taurus.

Керуючий справами фракції Торстен Фрай заявив, що ХДС/ХСС винесе питання про постачання Taurus на поіменне голосування в Бундестазі наступного тижня сесії.

У проєкті резолюції ХДС/ХСС, підготовленому ще в листопаді, міститься заклик до федерального уряду “негайно виконати вимогу України про постачання крилатих ракет Taurus із наявних запасів Бундесверу в максимально можливому обсязі”.

Зауважимо, що німецькі депутати не проголосували за схожу пропозицію два тижні тому. Так, 22 лютого на підтримку проекту резолюції про постачання Україні ракет Taurus висловилися лише 182 депутати, 480 були проти та ще п’ятеро утрималися.

З депутатів правлячої “світлофорної” коаліції у складі соціал-демократів, “зелених” та вільних демократів за цей документ проголосувала лише експертка Вільної демократичної партії (СвДП) з питань оборони Марі-Агнес Штрак-Циммерман, котра вже давно домагається передачі ракет Taurus Києву.

Водночас Фрай акцентував, що погроза лідера парламентської групи СДПН Рольфа Мютценіха на адресу партнерів по коаліції чітко свідчить про те, “що у канцлера не залишилося аргументів”. Наприкінці цього тижня Олаф Шольц “зіштовхнувся з уламками своєї безпідставної комунікації”.

Тому настав час депутатам показати йому вихід із глухого кута, – аргументував Фрей.

9 березня міністр закордонних справ Великої Британії Девід Камерон запропонував Німеччині підтримку для можливої ​​поставки Україні крилатих ракет Taurus.

Раніше стало відомо, що канцлер Німеччини Олаф Шольц відмовляється надсилати Україні крилаті ракети Taurus через побоювання, що вони будуть використані для атаки на Керченський міст. Проте він зазнає все більшого політичного тиску.

Нещодавно глава компанія Taurus Systems Йоахім Кнопф заявив, що компанія зможе оперативно відновити запаси далекобійних ракет у разі їх постачання в Україну.

Своєю чергою, глава українського МЗС Дмитро Кулеба не полишає сподівання, що зможе змінити думку федерального уряду Німеччини.

Міністр оборони Фінляндії Антті Хяккянен закликав Німеччину розглянути можливість надання Україні далекобійних ракет Taurus для підтримки у повномасштабній війні проти Росії.

А згодом уряд Великої Британії в приватному порядку закликав Німеччину передати Україні ракети далекого радіусу дії Taurus.

Довідка. Taurus – керовані ракети з радіусом дії до 500 кілометрів, які є аналогом британських Storm Shadow. Останні вже використовують українськими військовими. Taurus запускають винищувачі, а надалі вони самостійно знаходять свої цілі й можуть летіти під радарами. Ці ракети вважають ефективними проти захищених цілей, зокрема командних бункерів чи складів боєприпасів.

  • Депутати німецького Бундестагу Марі-Агнес Штрак-Циммерманн (“Вільні демократи”), Антон Гофрайтер (“Зелені”) та Андреас Шварц (СДПН) написали листа до канцлера Олафа Шольца та міністра оборони Бориса Пісторіуса, у якому, зокрема, вимагають передати Україні далекобійні ракети Taurus.
  • Німеччина виділить Україні понад 7 млрд євро військової допомоги у 2024 році, повідомив канцлер ФРН Олаф Шольц за результатами телефонної розмови із президентом США Джо Байденом.
  • Україна отримала від Німеччини новий пакет військової допомоги, який охоплює складові для систем ППО IRIS-T, броньовану техніку і різні дрони.
  • 22 лютого переважною більшістю депутати німецького бундестагу відхилили проєкт резолюції про постачання Україні далекобійних крилатих ракет Taurus. 22 лютого на підтримку документа висловилися лише 182 депутати, 480 були проти і ще п’ятеро утрималися.

Генерал-лейтенант Олександр Павлюк, командувач Сухопутних військ Збройних Сил України, повідомив, що за тиждень з 18 по 24 липня підрозділи РЕБ зірвали майже 8 тисяч завдань ворога із застосування розвідувальних БпЛА та FPV-дронів.

Станом на 22:00 в п’ятницю, 26 липня, від початку доби по всій лінії фронту кількість бойових зіткнень збільшилась до 107.

Румунія заявила, що виявила на своїй території фрагменти російських безпілотників, проте в НАТО стверджують, що не бачать ознак навмисного нападу на територію Альянсу.

Лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко привіз українським захисникам на Харківщину нову партію техніки, зокрема дрони, системи радіоелектронної боротьби, командно-штабні машини та техніку для будівництва фортифікацій.

Протягом дня, 26 липня, армія РФ здійснила 16 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Загалом зафіксовано 69 вибухів.