Нові деталі «шахедів» та «калібрів»: НАЗК поповнило базу іноземних компонентів у зброї РФ

Зображення: НАЗК

Джерело: НАЗК

Національне агентство з питань запобігання корупції поповнило базу іноземних компонентів у російській та іранській зброї та додало функцію підписки.

Відтак, перелік збільшився на майже 200 деталей і тепер налічує понад 2 600 іноземних компонентів у російській та іранській зброї. Серед нового: деталі “шахедів”, “калібрів”, “іскандерів” та системи “Комета”.

Крім того, НАЗК додало функцію підписки на оновлення бази. Це має значно пришвидшити обмін інформацією між всіма, хто зацікавлений в обʼєднанні навколо нерозповсюдження технологій до агресорів та забезпечення глобального миру.

Відтепер, журналісти-розслідувачі, посадовці або кожен зацікавлений, у будь-якій точці світу, зможуть отримувати оперативні оновлення з переліком нових компонентів, на свою електронну адресу.

Наразі додано компоненти:

  • Прийомо-передавача глобальної навігаційної системи супутникового позиціонування “Комета” (CRPA-антена);
  • Апаратури споживачів інформації супутникових навігаційних систем СН-99М для крилатих ракет 3М-14 “Калибр”, Х-101, “Искандер-К” та реактивних снарядів 9М544 до РСЗВ “Торнадо-С”;
  • БПЛА Shahed-136 (Герань-2) іранського виробництва (відрізняється від вже наявних в базі зразків значно більшою кількістю ідентифікованих компонентів – більше ніж 150 шт).

Нагадаємо, що раніше Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) запустило першу в світі відкриту базу даних іноземних компонентів у зброї на порталі “Війна і санкції”.

Офіційні особи США розчаровані тим, що Росія відхиляє їхні пропозиції щодо припинення війни проти України. В адміністрації президента Дональда Трампа попередили, що той “втрачає терпіння” і може вийти із запропонованого ним же мирного процесу.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 19 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 107 бойових зіткнень.

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що українські військові просунулись та збільшили зону контролю на Білгородщині.

У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.

17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.