Нові деталі «шахедів» та «калібрів»: НАЗК поповнило базу іноземних компонентів у зброї РФ
Джерело: НАЗК
Національне агентство з питань запобігання корупції поповнило базу іноземних компонентів у російській та іранській зброї та додало функцію підписки.
Відтак, перелік збільшився на майже 200 деталей і тепер налічує понад 2 600 іноземних компонентів у російській та іранській зброї. Серед нового: деталі “шахедів”, “калібрів”, “іскандерів” та системи “Комета”.
Крім того, НАЗК додало функцію підписки на оновлення бази. Це має значно пришвидшити обмін інформацією між всіма, хто зацікавлений в обʼєднанні навколо нерозповсюдження технологій до агресорів та забезпечення глобального миру.
Відтепер, журналісти-розслідувачі, посадовці або кожен зацікавлений, у будь-якій точці світу, зможуть отримувати оперативні оновлення з переліком нових компонентів, на свою електронну адресу.
Наразі додано компоненти:
- Прийомо-передавача глобальної навігаційної системи супутникового позиціонування “Комета” (CRPA-антена);
- Апаратури споживачів інформації супутникових навігаційних систем СН-99М для крилатих ракет 3М-14 “Калибр”, Х-101, “Искандер-К” та реактивних снарядів 9М544 до РСЗВ “Торнадо-С”;
- БПЛА Shahed-136 (Герань-2) іранського виробництва (відрізняється від вже наявних в базі зразків значно більшою кількістю ідентифікованих компонентів – більше ніж 150 шт).
Нагадаємо, що раніше Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) запустило першу в світі відкриту базу даних іноземних компонентів у зброї на порталі “Війна і санкції”.
- Росія використовує засоби радіоелектронної боротьби проти України, в яких є технології британських компаній.
- Після початку повномасштабного вторгнення РФ на територію України фінська компанія HD-Parts експортувала в Росію запчастини для вантажних автомобілів на мільйони євро.
- Росія продовжує обходити західні санкції, запроваджені через її повномасштабну війну в Україні, та закуповує необхідне обладнання для літаків.
Українські десантники разом з іншими підрозділами в Курській області Росії захопили в полон 21 військовослужбовця армії окупантів.
4 лютого представники Європейської комісії, Європейської служби зовнішніх справ, Ради Європи, України та 37 держав погодили головні параметри для створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 лютого. З початку доби відбулося 80 бойових зіткнень. Найгарячішою була ситуація на Покровському, Торецькому напрямках та на Курщині.
Верховна представниця Євросоюзу з закордонних справ Кая Каллас заявила, що трибунал для лідера РФ Володимира Путіна працюватиме, навіть якщо президент США Дональд Трамп досягне мирних переговорів з господарем Кремля щодо України.
Президент Володимир Зеленський в інтерв’ю Пірсу Моргану розповів про втрати під час повномасштабної війни з Росією та оцінив реальність повернення всіх окупованих ворогом територій.