Нові деталі «шахедів» та «калібрів»: НАЗК поповнило базу іноземних компонентів у зброї РФ

Зображення: НАЗК

Джерело: НАЗК

Національне агентство з питань запобігання корупції поповнило базу іноземних компонентів у російській та іранській зброї та додало функцію підписки.

Відтак, перелік збільшився на майже 200 деталей і тепер налічує понад 2 600 іноземних компонентів у російській та іранській зброї. Серед нового: деталі “шахедів”, “калібрів”, “іскандерів” та системи “Комета”.

Крім того, НАЗК додало функцію підписки на оновлення бази. Це має значно пришвидшити обмін інформацією між всіма, хто зацікавлений в обʼєднанні навколо нерозповсюдження технологій до агресорів та забезпечення глобального миру.

Відтепер, журналісти-розслідувачі, посадовці або кожен зацікавлений, у будь-якій точці світу, зможуть отримувати оперативні оновлення з переліком нових компонентів, на свою електронну адресу.

Наразі додано компоненти:

  • Прийомо-передавача глобальної навігаційної системи супутникового позиціонування “Комета” (CRPA-антена);
  • Апаратури споживачів інформації супутникових навігаційних систем СН-99М для крилатих ракет 3М-14 “Калибр”, Х-101, “Искандер-К” та реактивних снарядів 9М544 до РСЗВ “Торнадо-С”;
  • БПЛА Shahed-136 (Герань-2) іранського виробництва (відрізняється від вже наявних в базі зразків значно більшою кількістю ідентифікованих компонентів – більше ніж 150 шт).

Нагадаємо, що раніше Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) запустило першу в світі відкриту базу даних іноземних компонентів у зброї на порталі “Війна і санкції”.

Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.

Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.

В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.

Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.