Нові Patriot, дрони Vector та кулемети – Німеччина постачила Україні пакет військової допомоги

Джерело: список військової підтримки України на сайті уряду ФРН
9 серпня Німеччина оновила список військової допомоги Україні, в якому, зокрема, дві нові установки Patriot.
У пресслужбі зауважили, що Німеччина підтримує українську армію в тісній координації зі своїми партнерами та союзниками.
Нині пакет додаткової допомоги містить:
- дві установки Patriot;
- 10 гусеничних всюдиходів Bandvagn 206 (BV206);
- 6 525 артилерійських снарядів калібру 155 мм;
- матеріали для знешкодження вибухонебезпечних предметів;
- п’ять машин прикордонної охорони;
- чотири розвідувальні БпЛА VECTOR;
- 1163 біноклів;
- шість тягачів 8×8 HX81 і п’ять напівпричепів;
- дві вантажно-розвантажувальні машини 8×6;
- 100 кулеметів MG5;
- 40 000 аптечок;
- 20 000 захисних окулярів.
Список містить огляд летальної та нелетальної військової підтримки України Німеччиною. Він включає постачання з Бундесверу, а також постачання від німецької промисловості, що фінансуються з фондів Федерального уряду Німеччини для так званого розвитку потенціалу безпеки.
Фінансування ініціативи з розбудови потенціалу безпеки становить 2,2 мільярда євро на 2023 рік. Кошти мають бути спрямовані в першу чергу на підтримку України.
Зауважимо, Бюджетний комітет Бундестагу схвалив запит міністерства оборони Німеччини та міністерства внутрішніх справ про виділення додаткових 12 мільярдів євро на військову допомогу Україні.
- 25 танків Leopard 1A5 постачать Україні додатково до оголошених раніше споряджень військової техніки, повідомили у Міноборони ФРН.
- До польського сервісного центру, який нещодавно відкрився, вже прибули танки Leopard з України.
- Німецький оборонний концерн Rheinmetall у найближчі 12 тижнів планує відкрити в Україні завод з виробництва бронетехніки.
- 24 липня з порту Сантандер вийшло судно з військовим та гуманітарним вантажем, які прямують до України.
- Rheinmetall планує поставити Україні 300 тисяч снарядів для Gepard, які допоможуть збивати ворожі безпілотники.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 116 боєзіткнень.
У Павлограді російські окупанти знищили базу Медичного Добровольчого Батальйону “Госпітальєри”. Про це повідомила засновниця батальйону, народна депутатка з фракції “Європейська Солідарність” та медикиня-доброволиця Яна Зінкевич. Вона також оголосила про збір коштів для створення нової бази батальйону.
24 квітня два комітети Європейського парламенту — з питань промисловості, досліджень та енергетики, а також з питань безпеки й оборони — визначили власну позицію щодо законодавчої ініціативи про створення Європейської програми оборонної промисловості (EDIP). Профільні комітети підтримали законопроєкт, спрямований на зміцнення європейської оборонної промисловості, збільшення виробництва зброї та посилення підтримки України.
Адміністрація Дональда Трампа передала українській стороні так звану “остаточну пропозицію” щодо завершення війни з Росією, яка передбачає суттєві поступки Кремлю. Зокрема, США нібито готові визнати Крим російською територією та фактичний контроль Росії над значною частиною окупованих територій.
Армія РФ застосовує балістичні ракети “Іскандер” та північнокорейські KN-23 з касетними боєголовками, що призводить до масових жертв серед цивільного населення України, заявив керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко після масованої атаки росіян у ніч на 24 квітня.