Новітні технології сприяють розслідуванню воєнних злочинів росіян – генпрокурор
Джерело: Андрій Костін в інтервʼю Adnkronos
Генеральний прокурор Андрій Костін розповів про процес та нинішні результати роботи щодо збору доказів воєнних злочинів РФ проти України.
Наразі з початку війни зафіксовано 127 тисяч злочинів агресії. Підозрюваним у цих злочинах є 571 особа. Вже 113 осіб засуджено українськими судами. Костін акцентував, що завдяки використанню новітніх технологій розслідування просуваються. Тому підтримка, яку Україна отримує від партнерів, дуже важлива, позаяк цінності однакові.
Наша мета — притягнути Путіна до відповідальності за злочин агресії. Завдання слідчих і прокурорів — зібрати належну доказову базу його причетності, – повідомив Костін.
Він зазначив, що низка експертів, які залучені до цього процесу, раніше працювали над збором доказів щодо міжнародних злочинів, вчинених на території колишньої Югославії. І нагадав, що на той час не було сподівань, що Слободан Мілошевич постане перед судом, проте це сталося.
Тому історія це підтверджує: Путіну доведеться відповісти за свої злочини.
Зауважується, що розслідування понад 127 тисяч воєнних злочинів потребує комплексних дій та всебічної підтримки міжнародних партнерів, аби відновлення справедливості було можливим ще до завершення активних бойових дій. За словами генпрокурора, у цьому контексті важливу роль відіграє Італія.
Ми дуже цінуємо підтримку наших ініціатив з боку Італії щодо розслідування та забезпечення відповідальності за воєнні злочини РФ. За підтримки наших колег на чолі з міністром юстиції Італії Карло Нордіо в Україні функціонують навчальні курси для слідчих та прокурорів, що значно посилює нашу інституційну спроможність, – пояснив Костін.
Також він зауважив, що підтримка, яку сьогодні отримує Україна в розслідуванні міжнародних злочинів РФ, свідчить про зміцнення та розширення міжнародної коаліції справедливості.
Читайте також: У Гаазі обговорюють «трибунал для Путіна»
Раніше Костін в інтервʼю телеканалу “Ми-Україна” розповів про документування та розслідування Офісом Генпрокурора воєнних злочинів Росії.
Воєнні злочини є масовими та різноманітними. Найбільші виклики саме при розслідуванні цих злочинів, оскільки ми маємо справу з великою кількістю. І на цьому напрямку в нас вже є результати.
Він зазначив, що вже понад 50 російських військових отримали вироки в українських судах.
Читайте також: Голова Міжнародного кримінального суду пообіцяла покарати Путіна за злочини в Україні
Станом на 15 липня задокументовано понад 95 тисяч воєнних злочинів. Загалом 368 особам повідомлено про підозру, до суду направлено 219 обвинувальних актів. Засуджено 53 особи.
- Співробітники Служби безпеки України затримали ворожого агента, який допомагав росіянам захопити Сєвєродонецьк, а потім втік на Закарпаття.
- Співробітники Служби безпеки України перехопили розмови агентів ФСБ, які готували теракти проти українських військових у Запорізькій області.
- За тиждень російські загарбники знищили понад 100 гектарів лісу на Лиманському напрямку.
- Близько 30 європейських країн, а також Австралія і Канада звернулися до Міжнародного суду ООН в Гаазі з проханням ухвалити рішення, що Суд має юрисдикцію для розгляду по суті позову України проти Росії, в якому Україна обвинувачує РФ у зловживанні Конвенцією про запобігання злочину геноциду з метою створення приводу для повномасштабного вторгнення, яке відбулося 24 лютого 2022 року.
- Понад 75 країн “зобов’яжуться вжити заходів для припинення використання їжі як зброї війни та голодування цивільного населення як тактики ведення війни”, підтримавши складене комюніке Організації Об’єднаних Націй.
- “Дуже ймовірно”, що Росію визнають винною у продовольчій кризі, зазначила Катріона Мердок, партнерка Global Rights Compliance, і тоді МКС видасть ще один ордер на арешт Путіна, разом із тим, який був виданий у березні цього року за незаконну депортацію дітей.
- Генеральний прокурор Андрій Костін разом з керівницею розслідуваннями міжнародних злочинів, вчинених в Україні, від Міжнародного кримінального суду Брендою Голліс побували на Харківщині — у місцях російських атак на цивільну інфраструктуру.
Президент США Дональд Трамп після телефонної розмови з Володимиром Зеленським, закликав Росію та Україну до 30-денного беззастережного припинення вогню і пообіцяв запровадити санкції у разі відмови.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 8 травня. Від початку цієї доби відбулося 154 бойових зіткнення.
Ввечері 8 травня президент Володимир Зеленський повідомив про телефонну розмову з главою США Дональдом Трампом, під час якої сторони обговорили ситуацію на фронті, перспективи миру та підписану нещодавно угоду про економічне партнерство між двома країнами.
8 травня президент Володимир Зеленський своїм указом надав звання Герой України з врученням ордена “Золота Зірка” полковнику Пархоменко Ігорю Валерійовичу.
У районі міста Ізюм Харківської області загинув 40-річний громадянин Великої Британії Кріс Гарретт, який займався розмінуванням територій.