ОАЕ не пропускають у свої води танкери з Камеруну, що можуть перевозити російську нафту
Джерело: Bloomberg
Об’єднані Арабські Емірати заборонили заходити у їхні води танкерам під прапором Камеруну, аби триматися якомога далі від ризикованих суден, що можуть використовуватися для транспортування підсанкційної нафти з РФ.
Згідно з циркуляром Міністерства енергетики та інфраструктури, опублікованим на сайті порту Фуджейра, прапор Камеруну додано до списку обмеженого доступу, і морські компанії та суднові агенти не повинні надавати послуги суднам, зареєстрованим в африканській країні. Натомість заборона не поширюватиметься на судна, котрі пройшли оцінку ширшого міжнародного класифікаційного органу.
Більшість торговельних суден ходять під прапорами країн, далеких від тих, які ними володіють або керують.
Та коли Росія зібрала величезний тіньовий флот танкерів, щоб забезпечити перевезення своєї нафти всупереч санкціям США, частина цього флоту звернулася до маловідомих прапорів, таких як прапор Камеруну.
Ще в середині минулого року Камерун визнали як країну з дуже високим ризиком того, що судна не пройдуть перевірку безпеки під час заходу в порти.
Флот нафтових танкерів, зареєстрований у Камеруні, невеликий, однак, більшість з них були в Росії минулого року.
Зауважимо, раніше банки ОАЕ відмовилися відкривати рахунки “Роснефти”.
Окрім цього, Об’єднані Арабські Емірати розглядають можливість запровадження експортних ліцензій для переліку товарів, зокрема чіпів та інших компонентів, які перебувають під санкціями США та Європейського Союзу та використовуються російськими військовими в Україні, повідомляють джерела, знайомі з цим питанням.
- Росія зіштовхнулась з проблемою щодо продажу нафти до країн Азії. Все через недоліки платежів у валюті, відмінній від американських доларів.
- Три великі грецькі судноплавні компанії припинили транспортування російської нафти, щоб уникнути санкцій США, повідомили чотири трейдери.
- Після того, як Сполучені Штати запровадили санкції проти “тіньового флоту” Кремля, експорт російської нафти різко скоротився в середині листопада.
- Білий дім “нагадав” власникам танкерів, страховим компаніям і торговим будинкам про обов’язок закуповувати нафту з РФ у межах визначеної граничної ціни – $60 за барель.
9 квітня єврокомісарка з питань розширення ЄС Марта Кос на спільний пресконференції з Каєю Каллас та Денисом Шмигалем поіформувала, що Європейський Союз скерує на обороноздатність України 9 млрд євро до кінця 2025 року.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 9 квітня. Від початку цієї доби відбулося 111 бойових зіткнень.
На перемовинах у Стамбулі РФ та США обговорюватимуть відновлення прямого авіасполучення та повернення дипломатичної власності РФ.
СБУ 9 квітня провела допит перших двох полонених китайських найманців, котрі воювали на боці РФ проти України. Відповідне відео опублікував президент Володимир Зеленський на сторнці у Facebook.
Угорщина може підтримати санкції Заходу проти Росії , якщо Дональд Трамп використає їх, щоб покарати російського лідера Володимира Путіна за неприйняття його угоди щодо припинення війни проти України.