ОАЕ не пропускають у свої води танкери з Камеруну, що можуть перевозити російську нафту

Джерело: Bloomberg

Об’єднані Арабські Емірати заборонили заходити у їхні води танкерам під прапором Камеруну, аби триматися якомога далі від ризикованих суден, що можуть використовуватися для транспортування підсанкційної нафти з РФ.

Згідно з циркуляром Міністерства енергетики та інфраструктури, опублікованим на сайті порту Фуджейра, прапор Камеруну додано до списку обмеженого доступу, і морські компанії та суднові агенти не повинні надавати послуги суднам, зареєстрованим в африканській країні. Натомість заборона не поширюватиметься на судна, котрі пройшли оцінку ширшого міжнародного класифікаційного органу.

Більшість торговельних суден ходять під прапорами країн, далеких від тих, які ними володіють або керують.

Та коли Росія зібрала величезний тіньовий флот танкерів, щоб забезпечити перевезення своєї нафти всупереч санкціям США, частина цього флоту звернулася до маловідомих прапорів, таких як прапор Камеруну.

Ще в середині минулого року Камерун визнали як країну з дуже високим ризиком того, що судна не пройдуть перевірку безпеки під час заходу в порти.

Флот нафтових танкерів, зареєстрований у Камеруні, невеликий, однак, більшість з них були в Росії минулого року.

Зауважимо, раніше банки ОАЕ відмовилися відкривати рахунки “Роснефти”.

Окрім цього, Об’єднані Арабські Емірати розглядають можливість запровадження експортних ліцензій для переліку товарів, зокрема чіпів та інших компонентів, які перебувають під санкціями США та Європейського Союзу та використовуються російськими військовими в Україні, повідомляють джерела, знайомі з цим питанням.

Російські війська обстріляли Краматорськ на Донеччині, в результаті чого троє людей отримали поранення.

Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.

Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.

14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.