Очікуємо на дві-три системи ППО Patriot для України вже найближчим часом – Зеленський
Джерело: Володимир Зеленський під час спільної пресконференції з главою Міноборони ФРН Борисом Пісторіусом
11 червня президент Володимир Зеленський повідомив, що вже найближчим часом Україна очікує на ухвалення рішень від союзників стосовно посилення української ППО. Силам оборони можуть передати додаткові системи протиповітряної оборони Patriot.
Відповідаючи на запитання про посилення української ППО, Зеленський зауважив, що нині ведуться переговори про постачання ще “двох-трьох комплексів”. Він не уточнив про яких мовиться союзників, однак, зазначив, що питання узгодять “найближчим часом”.
Поки не хочу говорити, з ким саме з Європи, бо чекаємо на підтвердження. Загалом очікуємо на позитивний результат найближчим часом щодо двох-трьох систем, – зазначив глава держави.
Під час пресконференції він висловив вдячність уряду Німеччини за надання Силам оборони систем Patriot та Iris-T.
Стало відомо, що Німеччина спорядить Україні ще одну, вже третю систему ППО Patriot, установки IRIS-T, Gepard, ракети та боєприпаси. За словами Шольца, це все буде відправлено до України найближчими тижнями та місяцями.
Нагадаємо, що уряд Німеччини запустив ініціативу з пошуку додаткових засобів протиповітряної оборони, які можна передати Україні на тлі посилення російських обстрілів.
Міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок у травні заявила, що її уряд зібрав майже 1 мільярд євро на додаткову підтримку протиповітряної оборони, насамперед ракетами. Берлін також поставив десятки зенітних установок Gepard і кілька установок протиповітряної оборони Iris-T.
- В уряді ФРН закликали створити спеціальний фонд для України поза тим, що передбачено федеральним бюджетом, для “надійнішої” підтримки Сил оборони.
- У міністерстві закордонних справ Німеччини в п’яницю, 31 травня, повідомили, що країна надасть ще одну систему Patriot і додаткові 500 мільйонів євро Україні.
- Німеччина, вслід за США, дозволила ЗСУ використовувати своє озброєння для ударів по РФ. Як і Сполучені Штати, ФРН дала дозвіл лише на удари по російській території, яка межує з Харківщиною.
- У 2024 році Міноборони Німеччини просить в уряду додаткові 3,8 млрд євро на військову допомогу Україні.
- Німеччина підтримала армію України на суму приблизно 5,4 мільярда євро за 2023 рік.
- Глава німецько-українського ситуаційного центру генерал-майор Бундесверу Крістіан Фрейдіг заявив, що Україна зможе застосовувати надані ФРН системи Patriot для збиття ворожих літаків у російському повітряному просторі.
15 січня в Україну вдалося повернути з російського полону 25 військових та цивільних, зокрема захисників Маріуполя й “Азовсталі”, Харківщини, Донеччини, Запоріжжя та Херсонщини.
Російські війська обстріляли Краматорськ на Донеччині, в результаті чого троє людей отримали поранення.
Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.
Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.