ООН: кожна четверта дитина до 5 років споживає їжу, здатну зашкодити її росту та мозку
Джерело: The Guardian
Згідно з даними ЮНІСЕФ, у світі кожна четверта дитина до 5 років має обмежене харчування, яке може зашкодити її росту й розвитку мозку та зменшити шанси на виживання.
Дитячий фонд ООН проаналізував раціон дітей віком до п’яти років у всьому світі. З’ясувалося, що близько 181 мільйона з них щодня споживають щонайбільше дві групи продуктів – молоко з крохмалистими продуктами, як-от рис, кукурудза або пшениця. Це стосується дітей майже зі 100 країн.
За словами виконавчої директорки ЮНІСЕФ Кетрін Рассел, це відповідає критеріям “гострої продовольчої бідності”.
“Це може мати незворотній негативний вплив на їхнє виживання, ріст і розвиток мозку. Діти, які споживають лише дві групи продуктів на день, наприклад, рис і трохи молока, на 50% частіше зазнають ускладнень недоїдання”, – пояснила вона.
Як зазначається, менш ніж 10% дітей, які живуть в умовах гострої продовольчої бідності, харчуються фруктами та овочами, менше ніж 5% – м’ясом, птицею і рибою. Водночас фаст-фуд і солодкі напої стають частиною раціону багатьох із них.
За словами експертів, у країнах з високим рівнем гострої продовольчої бідності діти мають значно нижчий зріст у порівнянні з нормою для їхнього віку.
Глобальний прогрес у покращенні харчування дітей є повільним, однак у деяких регіонах ситуація покращується. Зокрема, за останнє десятиліття у Західній та Центральній Африці рівень гострої продовольчої бідності серед дітей знизився з 42% до 32%.
Конфлікти та кліматичні зміни загострюють цю проблему, особливо в нестабільних регіонах. У Сомалі, де неодноразово посухи змінювалися повенями, понад 80% батьків повідомляли, що їхні діти могли не їсти протягом дня.
Одним із головних чинників гострої продовольчої бідності є збройні конфлікти. Зокрема, це стосується Малі, Сектору Гази, Південного Судану, Судану і Гаїті.
- Через аномальну посуху в країнах Південної Африки деякі сім’ї вдаються до примусових шлюбів дівчат і жінок.
23 січня на пресконференції в Давосі президент Польщі Анджей Дуда заявив, що “має право закликати запросити Україну до НАТО”.
Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський розповів, що після успішної Харківської операції восени 2022 року російським військам не дали втекти. Генерал пояснив, що на той момент українська армія була виснажена після місяця постійних боїв.
Міністерство культури та стратегічних комунікацій України додало російського письменника Алєксандра Пєлєвіна до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці України.
Запаси газу в Євросоюзі цієї зими скоротилися значно швидше проти минулого року. Газові сховища заповнені лише на 59%. Минулої зими рівень заповненості газових сховищ у ЄС становив 74%.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте під час дискусії в Українському домі на Всесвітньому економічному форумі в Давосі заявив, що союзники НАТО підтверджують готовність до вступу України в Альянс, однак це стане можливим лише після досягнення стійкого миру.