ООН: кожна четверта дитина до 5 років споживає їжу, здатну зашкодити її росту та мозку

Джерело: The Guardian

Згідно з даними ЮНІСЕФ, у світі кожна четверта дитина до 5 років має обмежене харчування, яке може зашкодити її росту й розвитку мозку та зменшити шанси на виживання.

Дитячий фонд ООН проаналізував раціон дітей віком до п’яти років у всьому світі. З’ясувалося, що близько 181 мільйона з них щодня споживають щонайбільше дві групи продуктів – молоко з крохмалистими продуктами, як-от рис, кукурудза або пшениця. Це стосується дітей майже зі 100 країн.

За словами виконавчої директорки ЮНІСЕФ Кетрін Рассел, це відповідає критеріям “гострої продовольчої бідності”.

“Це може мати незворотній негативний вплив на їхнє виживання, ріст і розвиток мозку. Діти, які споживають лише дві групи продуктів на день, наприклад, рис і трохи молока, на 50% частіше зазнають ускладнень недоїдання”, – пояснила вона.

Як зазначається, менш ніж 10% дітей, які живуть в умовах гострої продовольчої бідності, харчуються фруктами та овочами, менше ніж 5% – м’ясом, птицею і рибою. Водночас фаст-фуд і солодкі напої стають частиною раціону багатьох із них.

За словами експертів, у країнах з високим рівнем гострої продовольчої бідності діти мають значно нижчий зріст у порівнянні з нормою для їхнього віку.

Глобальний прогрес у покращенні харчування дітей є повільним, однак у деяких регіонах ситуація покращується. Зокрема, за останнє десятиліття у Західній та Центральній Африці рівень гострої продовольчої бідності серед дітей знизився з 42% до 32%.

Конфлікти та кліматичні зміни загострюють цю проблему, особливо в нестабільних регіонах. У Сомалі, де неодноразово посухи змінювалися повенями, понад 80% батьків повідомляли, що їхні діти могли не їсти протягом дня.

Одним із головних чинників гострої продовольчої бідності є збройні конфлікти. Зокрема, це стосується Малі, Сектору Гази, Південного Судану, Судану і Гаїті.

Сьогодні,  18 травня, президент України Володимир Зеленський вшанував пам’ять жертв депортації кримських татар. 

У Харкові поліція з’ясовує обставини смерті чоловіка у районному територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки.

Фінал “Євробачення-2025” не обійшовся без скандалу — користувачі соцмереж розкритикували результати голосування національного журі.

Шведського дипломата, якого днями затримували правоохоронці за підозрою у шпигунстві, знайшли мертвим.

У Ватикані 18 травня розпочалася інтронізація нового Папи Римського Лева XIV. На площі Святого Петра зібрався натовп людей, на захід приїхали і низка світових лідерів, серед яких президент України Володимир Зеленський.