ООН шукає способи припинення ізраїльсько-палестинського конфлікту за допомогою ШІ
Джерело: Wired
Організація об’єднаних націй найняла технологічну компанію CulturePulse для створення моделі штучного інтелекту, який зміг би запропонувати способи завершення ізраїльсько-палестинського конфлікту.
Як розповіли у виданні, ШІ-модель, яку розробляють співзасновники компанії CulturePulse – американці Лерон Шульц та Джастін Лейн, є “віртуальною копією” 15 мільйонів жителів ізраїльської та палестинської територій із понад 80 видами індивідуальних характеристик, включно з психологічними особливостями, фінансовим станом і становищем у суспільстві.
Перевірка теорій на віртуальному суспільстві дасть змогу прогнозувати реальні реакції палестинців та ізраїльтян на різні зміни у політиці, економіці та інших сферах.
На думку Лейна, ООН вирішила залучити ШІ до ізраїльсько-палестинського конфлікту, тому що організації “нікуди більше звернутися”.
“ООН пояснила це тим, що в цій ситуації більше не залишилося “плодів, що висять низько”. Їм потрібно було спробувати щось інноваційне, що мислить нестандартно, але при цьому здатне працювати із фундаментальними питаннями проблеми”, – пояснив він.
Примітно, що ООН та CulturePulse підписали контракт для пошуку рішень щодо Ізраїлю та Палестини ще у серпні. У жовтні, коли конфлікт загострився, Шульц та Лейн перебували в Ізраїлі, збираючи інформацію для моделі ШІ. При цьому потрапити до Гази вони не змогли. Нині вони працюють над проєктом у Європі та сподіваються на продовження контракту, термін якого спливає у січні.
Зазначається, що Шульц і Лейн уникають гучних фраз щодо здатності ШІ самостійно вирішити кризу між ізраїльтянами та палестинцями, стверджуючи, що їхня робота – лише додатковий інструмент у вирішенні складної, багаторічної проблеми, яка забрала вже тисячі життів.
- Протягом останніх днів із сектору Гази вдалося евакуювати понад 300 громадян Сполучених Штатів Америки.
11 грудня міністерство закордонних справ Росії поскаржилося, що передача США Україні 20 мільярдів доларів коштом заморожених російських активів, було “простим пограбуванням”, і припустило, що Москва може “захопити західні активи” на своїй території “для посилення промислового потенціалу”.
Австрійська нафтогазова компанія OMV Gas Marketing & Trading GmbH розірвала довгостроковий контракт з російським “Газпромом” на постачання газу, укладений у 2006 році. Угода мала діяти до 2040 року.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 11 грудня. З початку доби відбулося 194 бойових зіткнення.
Науково-популярний проєкт “Альфа Центавра” опублікував OSINT-розрахунок застосування РФ ракети “Орєшнік”, попередивши про можливість нового удару російськими ракетами середньої дальності по території України, базуючись на аналізі авіаційних повідомлень (NOTAM) про закритий повітряний простір над полігоном “Капустин Яр”.
11 грудня Головнокомандувач Збройних Сил України генерал Олександр Сирський зустрівся з бійцями 38-ї окремої бригади морської піхоти на Покровському напрямку.