Операція у Курській області спонукала РФ до обмінів військовополоненими – ISW

Джерело: ISW

За оцінками аналітиків, українська операція в Курській області спричинила збільшення стимулів для Росії до участі в обміні військовополоненими. Таким чином, 14 вересня Україна та Росія провели третій обмін військовополоненими з моменту початку операції ЗСУ на Курщині.

За словами українських офіційних осіб, Росія повернула Україні 103 полонених, включаючи українських військовослужбовців, які захищали металургійний комбінат “Азовсталь” у Маріуполі на початку 2022 року, військовослужбовців Національної поліції та Державної прикордонної служби України, військовослужбовців Державної спеціальної служби транспорту України та інших українських військовослужбовців.

Міністерство оборони Росії заявило 14 вересня, що Україна повернула Росії 103 особи, яких українські сили захопили в Курській області.

Російські джерела припустили, що повернуті російські полонені були військовослужбовцями строкової служби.

Обмін військовополоненими відбувся наступного дня після аналогічного обміну 13 вересня, під час якого повернули по 49 в’язнів з кожної сторони.

“Українські офіційні особи неодноразово підкреслювали, що операція під Курськом посилила переговорний потенціал України щодо обміну полоненими з Росією, після того, як Кремль послідовно відкидав спроби України вести переговори про обмін полоненими”, – йдеться у звіті.

Зазначається, що частота обмінів полоненими між Україною та Росією значно зросла після початку операції українських військ у Курській області 6 серпня, коли обидві сторони обміняли загалом по 267 полонених під час трьох окремих обмінів.

“Росія та Україна провели лише три інші обміни полоненими, які охопили приблизно 405 українських військовополонених та 423 російських військовополонених, у період з 1 січня по 6 серпня 2024 року”, – підсумували аналітики.

У 2026 році очікується початок роботи Спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.

Західні союзники України ведуть переговори про постачання додаткових зенітно-ракетних комплексів Patriot і прагнуть досягти домовленості до саміту НАТО, котрий відбудеться наприкінці червня, поінформувало обізнане джерело.

5 травня президент США Дональд Трамп повідомив, що має намір залучити главу Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана до зупинення повномасштабної війни Росії проти України.

Для проведення масованих штурмів російські війська змушені відправляти застарілу техніку через гострий дефіцит, зауважив військовий журналіст Андрій Цаплієнко.

5 травня МВС, Нацполіція, Уповноважений з питань зниклих безвісти за особливих обставин, ініціатива “Bring Kids Back UA” та Міжнародна комісія з питань зниклих безвісти осіб (МКЗБ) оголосили про початок національної та міжнародної ініціативи у відповідь на примусову депортацію українських дітей до РФ. Особлива увага приділяється створенню єдиної ДНК-бази даних родичів зниклих дітей.