Операція у Курській області спонукала РФ до обмінів військовополоненими – ISW
Джерело: ISW
За оцінками аналітиків, українська операція в Курській області спричинила збільшення стимулів для Росії до участі в обміні військовополоненими. Таким чином, 14 вересня Україна та Росія провели третій обмін військовополоненими з моменту початку операції ЗСУ на Курщині.
За словами українських офіційних осіб, Росія повернула Україні 103 полонених, включаючи українських військовослужбовців, які захищали металургійний комбінат “Азовсталь” у Маріуполі на початку 2022 року, військовослужбовців Національної поліції та Державної прикордонної служби України, військовослужбовців Державної спеціальної служби транспорту України та інших українських військовослужбовців.
Міністерство оборони Росії заявило 14 вересня, що Україна повернула Росії 103 особи, яких українські сили захопили в Курській області.
Російські джерела припустили, що повернуті російські полонені були військовослужбовцями строкової служби.
Обмін військовополоненими відбувся наступного дня після аналогічного обміну 13 вересня, під час якого повернули по 49 в’язнів з кожної сторони.
“Українські офіційні особи неодноразово підкреслювали, що операція під Курськом посилила переговорний потенціал України щодо обміну полоненими з Росією, після того, як Кремль послідовно відкидав спроби України вести переговори про обмін полоненими”, – йдеться у звіті.
Зазначається, що частота обмінів полоненими між Україною та Росією значно зросла після початку операції українських військ у Курській області 6 серпня, коли обидві сторони обміняли загалом по 267 полонених під час трьох окремих обмінів.
“Росія та Україна провели лише три інші обміни полоненими, які охопили приблизно 405 українських військовополонених та 423 російських військовополонених, у період з 1 січня по 6 серпня 2024 року”, – підсумували аналітики.
- Після більше ніж двох років утримання в полоні, 15 військових з колишнього полку “Азов” НГУ, тепер відомого як 12-та бригада НГУ “Азов”, повертаються додому. Цей обмін став першим подібним за тривалий час. Варто зазначити, що більшість з цієї групи складають жінки.
У мережі поширюється масштабний флешмоб, у межах якого українці з підконтрольних територій вітають з Новим роком співвітчизників, що перебувають на тимчасово окупованих територіях (ТОТ).
Російські війська 30 грудня 2022 року розстріляли українського військового Олександра Мацієвського після того, як він сказав “Слава Україні!”.
Американський рок-музикант Марко Мендоса, який мав дати у лютому два концерти у Литві, змушений буде скасувати свою поїздку.
Триває 1041-ша доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 787 тисяч осіб.
Аналітики Інституту вивчення війни проаналізували нову стратегію протидії “екстремізму” президента Росії Володимира Путіна, який змушений догоджати своєму електорату і балансувати між потребою РФ в робочій силі для її економіки й армії.