Операція у Курській області спонукала РФ до обмінів військовополоненими – ISW

Джерело: ISW

За оцінками аналітиків, українська операція в Курській області спричинила збільшення стимулів для Росії до участі в обміні військовополоненими. Таким чином, 14 вересня Україна та Росія провели третій обмін військовополоненими з моменту початку операції ЗСУ на Курщині.

За словами українських офіційних осіб, Росія повернула Україні 103 полонених, включаючи українських військовослужбовців, які захищали металургійний комбінат “Азовсталь” у Маріуполі на початку 2022 року, військовослужбовців Національної поліції та Державної прикордонної служби України, військовослужбовців Державної спеціальної служби транспорту України та інших українських військовослужбовців.

Міністерство оборони Росії заявило 14 вересня, що Україна повернула Росії 103 особи, яких українські сили захопили в Курській області.

Російські джерела припустили, що повернуті російські полонені були військовослужбовцями строкової служби.

Обмін військовополоненими відбувся наступного дня після аналогічного обміну 13 вересня, під час якого повернули по 49 в’язнів з кожної сторони.

“Українські офіційні особи неодноразово підкреслювали, що операція під Курськом посилила переговорний потенціал України щодо обміну полоненими з Росією, після того, як Кремль послідовно відкидав спроби України вести переговори про обмін полоненими”, – йдеться у звіті.

Зазначається, що частота обмінів полоненими між Україною та Росією значно зросла після початку операції українських військ у Курській області 6 серпня, коли обидві сторони обміняли загалом по 267 полонених під час трьох окремих обмінів.

“Росія та Україна провели лише три інші обміни полоненими, які охопили приблизно 405 українських військовополонених та 423 російських військовополонених, у період з 1 січня по 6 серпня 2024 року”, – підсумували аналітики.

Американський Citibank, який є одним із найбільших західних банків на російському ринку, згортає свою роботу в РФ.

18 вересня президент Володимир Зеленський зауважив, що попри війну і російський терор, Україна продовжує бути донором глобальної продовольчої безпеки для десятків країн світу.

Гендиректор МАГАТЕ Рафаель Гроссі заявив про розширення місії Агентства з моніторингу стану критичних для безпеки АЕС підстанцій та підтримку планів України щодо добудови енергоблоків №3 та №4 ХАЕС з використанням болгарського обладнання АЕС Belene.

Контрнаступ російських військ у Курській області зупинено, і частина території залишається під контролем України, повідомив представник комендатури ЗСУ Олексій Дмитрашковський у коментарі для AFP.

У НЕК “Укренерго” поінформували, що 19 вересня заходи обмеження споживання не прогнозуються. У компанії закликали споживати електроенергію ощадливо у вечірні години максимального споживання.