Основна фаза розмінування Чорного моря триватиме від 3 до 5 років – Плетенчук

Джерело: Речник ВМС ЗС України Дмитро Плетенчук

Україна готується до масштабної операції з розмінування акваторії Чорного моря. Військово-морські сили ЗСУ розробили спеціальну операцію.

“Штаб операції тренувався на Сіверизі в умовах, які були доступні. Станом на зараз ми маємо як мінімум п’ять протимінних кораблів, які будуть залучені до цієї роботи в майбутньому”, – повідомив Плетенчук в етері телеканалу “Ми – Україна”.

За його словами, фаза операції з розмінування шляхів комунікації та якірних стоянок триватиме кілька місяців. Однак основна фаза може зайняти від трьох до п’яти років.

“На жаль, навіть після цього робота не завершиться. Наші сапери досі знаходять міни Другої світової війни. Буквально нещодавно військові моряки знешкодили шість таких мін. Щоразу під час шторму це новий виклик, адже міни можуть переміщуватися”, – зазначив речник.

Колишній радник президента Польщі з міжнародних питань професор Роман Кузьняр високо оцінив виступ у Сеймі глави МЗС Радослава Сікорського, котрий відзначивши найскладнішу міжнародну політику за минуле десятиліття, зауважив, що доки НАТО залишається ефективним альянсом — Росія не має шансів на перемогу.

Поки Сполучені Штати посилюють тиск на Україну щодо домовленостей із Росією, в європейських столицях зростає занепокоєння щодо затягування повномасштабної війни.

З лютого 2023 року застосування росіянами небезпечних хімічних речовин набуло системного характеру. Попри заяви про повне знищення хімічної зброї, країна-агресор зберігає промислові потужності для її відновлення та виробництва.

23 квітня спецпредставник президента США Кіт Келлог закликав зупинити російсько-українську війну за планом Дональда Трампа після лондонської зустрічі з українською делегацією.

23 квітня президент Володимир Зеленський нагадав, що Сполучені Штати під час першої каденції президента Дональда Трампа ухвалили “Кримську декларацію”, котра засуджувала вторгнення і визнавала територіальну цілісність України.