Остаточний план навчання українських пілотів на F-16 досі не затверджений – CNN

Джерело: CNN

США все ще очікують від європейських посадовців остаточний план навчання українських пілотів на винищувачах F-16, який Сполучені Штати повинні будуть схвалити, перш ніж програма може фактично розпочатися, повідомили офіційні особи, знайомі з цим питанням.

Навчання мають розпочатися цього місяця, публічно заявив президент України Володимир Зеленський та європейські посадовці. Одначе, через два місяці після того, як Джо Байден оголосив про підтримку у підготовці українських пілотів на F-16, залишилося вирішити низку важливих деталей.

Також досі незрозуміло, які країни передадуть F-16 у програму підготовки, а згодом й Україні після завершення тренування. Передача винищувачів Україні потребуватиме окремого дозволу США.

Представники оборони повідомили CNN, що США все ще вирішують, чи надсилати американських пілотів для допомоги в навчанні українців, однак, жодних рішень не буде прийнято, доки не буде затверджено остаточний план підготовки.

Навчальна програма підтримується коаліцією з 11 країн НАТО і вимагає офіційного схвалення США.

Очікується, що сам курс буде проведено в Данії та Румунії за підтримки Нідерландів, Бельгії, Канади, Люксембургу, Норвегії, Польщі, Португалії, Швеції та Великої Британії.

16 липня радник США з національної безпеки Джейк Салліван підтвердив, що Сполучені Штати дозволять європейським країнам розпочати навчання українських пілотів на винищувачах F-16.

Зауважимо, на саміті НАТО у Вільнюсі, коаліція з 11 країн на чолі з Данією та Нідерландами офіційно погодилася навчати українців керувати F-16 та, можливо, іншими винищувачами. Європейські офіційні особи заявили, що сподіваються розпочати програму в серпні в Данії, а навчальний центр також буде створено в Румунії.

Розвідка США з’ясувала, що пропозиція направити північнокорейських військових для участі у бойових діях проти України надійшла від Пхеньяну, а не від Москви.

Коли в інформаційному просторі з’являється згадка про “безвісти зниклих” – нерідко у суспільства це асоціюється…

Глава МЗС Чехії Ян Ліпавський, критикуючи поїздку прем’єра Словаччини Роберта Фіцо до президента РФ Володимира Путіна, наголосив, що раніше саме Чехія вирішила відмовитися від постачань російського газу.

Схоже, що до кінця 2024 року Росії вдалося досягти темпів виробництва до 2000 Shahed-136 на місяць. Такі висновки можна зробити, аналізуючи фото уламків дрона з номером “Ы 11934”, збитого під час атаки на Харків 21 грудня.

За словами керівника Центру протидії дезінформації, офіцера Сил оборони України Андрія Коваленка, 60% артилерійських і мінометних снарядів, які РФ використовує в Україні, нині надходять з Пхеньяна.