Остін обговорив з главою Міноборони Польщі «термінову військову допомогу» Україні

Джерело: пресслужба Пентагона

Міністр оборони Ллойд Дж. Остін провів розмову зі своїм польським колегою, міністром національної оборони Польщі Владиславом Косіняком-Камишем. Сторони обговорили повномасштабну війну Росії проти України та термінову потребу в додатковій безпековій допомозі Силам оборони.

Глава Пентагону з польським міністром підтвердили спільну непохитну відданість українському народу та засудили незаконну війну за вибором Росії. Остін відзначив лідерство Польщі у наданні військової допомоги, зокрема обладнання, навчання та підтримки Збройних сил України.

Також обидва лідери висловили сподівання на продовження координації через Контактну групу з питань оборони України та майбутні двосторонні дії.

Зауважимо, 15 березня Німеччина, Франція та Польща пообіцяли закупити більше зброї для України та збільшити виробництво військового обладнання разом з українськими партнерами.

Також стало відомо, що 26 березня у Варшаві Польща та Німеччина активізують коаліцію бронетанкових засобів для України, заявили керівники міністерств оборони обох країн.

Надвечір 19 березня на базі Повітряних сил США “Рамштайн” у німецькому місті Рамштайн-Мізенбах завершилася 20-та зустріч Контактної групи з питань оборони України. Зокрема союзники акцентували на необхідності постачання Силам оборони боєприпасів, систем ППО, F-16 та дронів.

У ДСНС повідомили, що 16 жовтня понад 40 рятувальників поповнили банк крові, котра наразі так потрібна нашим військовим.

17 жовтня президент Володимир Зеленський підписав закон “Про внесення змін до Митного кодексу щодо запровадження атестації посадових осіб митних органів” щодо “перезавантаження” митниці.

Громадянин Ірландії Роберт Діґан на псевдо Ірландець, загинув на полі бою 17 вересня, залишивши за собою спадщину хоробрості та вірності. Його побратими вшанували шлях від ірландського рейнджера до українського захисника.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 17 жовтня. З початку доби загальна кількість бойових зіткнень вздовж всієї лінії фронту зросла до 191.

Виробничі потужності української дронової індустрії збільшилися у десять разів у 2024 році проти 2023 року. Про це повідомляє відомство з посиланням на дослідження дронової індустрії від Київської школи економіки та Brave1.