Папа Римський закликав молодих українців «відкинути війну» і «пробачити ворогам»

Джерело: Vatican News

Папа Римський Франциск закликав українську молодь “відкинути війну”, “пробачити ворогам” та “не відповідати ударом на удар”.

З такими закликами понтифік виступив 1 лютого, під час відеоконференції з 250 молодими українцями, зокрема з тими, які через війну виїхали до інших країн.

За словами Папи Франциска, попри виклики війни, українці повинні бути поблажливими.

У межах конференції понтифік послухав історії українців, пов’язані з повномасштабним вторгненням РФ, та відповів на питання. Зокрема, відповідаючи на одне з питань, Папа Римський наголосив на важливості діалогу.

“Війна завжди руйнує. Ліки – діалог. Завжди, між собою, навіть з тими, хто протистоїть нам. Будь ласка, ніколи не втомлюйтесь від діалогу. Мир будується через діалог. Правда, іноді діалог неможливий через впертість деяких, але ми завжди повинні докладати зусиль”.

На питання про те, як можна пробачати, “коли війна залишає глибокі рани у наших серцях”, понтифік визнав, що прощення – одна з найважчих речей, навіть для нього.

“Але мені допомагає ця думка: я повинен пробачати, як мене пробачили. Кожен з нас повинен пам’ятати, як нас пробачили. Мистецтво прощення нелегке, але ми повинні рухатись вперед та завжди пробачати”.

Папа Римський також відповів на запитання вимушеної переселенки Анастасії, яка через війну переїхала до Польщі. Вона запитала понтифіка, як зберегти віру серед страждань. На це Папа Франциск закликав українців за кордоном не втрачати туги за домом.

“Ностальгія за батьківщиною – це сила. Українці за кордоном, будь ласка, не втрачайте туги за своєю країною. Інколи ностальгія є болючою, але вона дає нам змогу рухатись вперед. Думайте про свою батьківщину та посміхайтесь”.

Понтифік також закликав українців мати з собою кишенькове Євангеліє та щоденно читати невеликий уривок з нього, мріяти, бути патріотами та пам’ятати героїв, які віддали своє життя за Україну.

  • 1 січня Папа Римський Франциск з вікна Апостольського палацу на площі Святого Петра виголосив молитву про мир “на всіх фронтах”. Понтифік також висловив вдячність тим, хто “працює над перемовинами”.

У тимчасово окупованому Мелітополі (Запорізька область) знищено російську станцію управління військами, а разом з нею – і п’ятьох окупантів.

В мобільному застосунку для військовозобов’язаних “Резерв+” запустили функцію оплати штрафів за порушення правил військового обліку.

У Кремлі повідомили, що у Росії діє “військова цензура” та виключили повернення вільних ЗМІ.

Чинному народному депутату України, який з листопада 2024 року перебуває під вартою за державну зраду, оголосили нову підозру. Правоохоронці не вказують прізвища фігуранта, але з матеріалів справи зрозуміло, що мова йде про Євгена Шевченка.

У Словаччині скасували фестиваль, на якому повинен був виступати американський репер Ye (Каньє Вест).