Партію «Голос» остаточно позбавили державного фінансування: рішення суду
Джерело: НАЗК
Верховний Суд підтвердив правомірність припинення фінансування політичної партії “Голос”. Це остаточне рішення, партія більше не отримуватиме коштів для своєї діяльності у цьому скликанні.
11 жовтня 2024 року Касаційний адміністративний суд виніс постанову у справі № 855/3/24, яка підтримує рішення НАЗК про зупинку державного фінансування партії.
У червні 2024 року НАЗК зупинило фінансування політичної партії “Голос” через недостовірні дані у звітах на майже 5 млн грн. Це стало підставою для припинення державного фінансування її діяльності.
Згідно із Законом “Про політичні партії”, повторне подання звіту з недостовірними даними про витрати на суму понад 94 460 грн є підставою для зупинки державного фінансування партії.
До кінця року партія могла б отримати понад 57 млн грн за два квартали.
Передісторія
26 червня НАЗК припинило фінансування політичній партії “Голос” через недостовірні відомості у звітах на майже п’ять мільйонів гривень. Зокрема виявлено низку “суттєвих порушень” у звітах політичної партії про майно, доходи та зобов’язання фінансового характеру за III – IV квартали 2020 року.
У повідомленні мовиться, що за два квартали 2020 року партія “Голос” внесла до звіту недостовірні відомості на загальну суму 4 млн 726 тис. 500 грн, що, згідно з законодавством, є підставою для припинення державного фінансування статутної діяльності партії.
НАЗК встановило, що політична партія “Голос” оформила договори про надання послуг з ТОВ “Мейнтіс” на мільйон грн. Серед таких послуг – усні консультації та роз’яснення з питань практичних аспектів застосування Виборчого кодексу України для представників партії; усні юридичні консультації з питань виборчого процесу для членів дільничих виборчих комісій на місцевих виборах; перевірка правильності заповнень документів для спостерігачів на чергових місцевих виборах 25 жовтня 2020 року тощо. Але зазначене товариство не надавало партії цих послуг. Це підтверджують, зокрема, матеріали, отримані від органів державної влади (Державного бюро розслідувань, Державної податкової служби України), інформаційних баз даних, а відтак інформація є недостовірною.
З двома фізичними особами-підприємцями політична партія уклала договори на 274 тис. грн, які містять недостовірні відомості. Зокрема, містять інформацію про номери законопроєктів, які на момент укладання договорів ще не були зареєстровані в Парламенті.
У звіті за четвертий квартал 2020 року виявлено, що політична партія знову оформила договори з ТОВ “Мейнтіс” на суму мільйон грн. Також Київська міська територіальна організація оформила договір для надання послуг на суму понад 2 млн 452 тис. 500 грн. При цьому також виявлено, що зазначене товариство не надавало партії послуг. Тож у звіті вказано недостовірні відомості на загальну суму понад 3 млн 452 тис. 500 грн.
- Понад 230 політичних партій (із 379 зареєстрованих) прозвітували про свою діяльність за 2020 – 1 кв. 2024 року. За результатами перевірки порушення встановлено у 466 звітах, тобто у кожному третьому.
- Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) виділило для проведення стандартного опитування щодо корупції в Україні понад 1,7 мільйона гривень.
- Національне агентство з питань запобігання корупції за п’ять місяців 2024 року виявило недостовірні відомості на майже 555 млн грн, ознаки незаконного збагачення та необгрунтовані активи. Найбільша кількість декларацій, за якими проводяться повні перевірки, подані посадовцями з м. Києва (158 декларацій), Одеської (37), Київської (33), Львівської (26), Дніпропетровської (18), Черкаської (16) та Харківської (15) областей.
Акторка Кортні Кокс, відома за роллю Моніки в серіалі “Друзі”, опублікувала у соцмережах відео, в якому з гумором показала серію своїх “нікому не потрібних селфі”. У ролику – не глянцеві знімки, а кадри з алергією, почервонінням, прищами та моментами з повсякденного життя.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров зустрівся з лідером Північної Кореї Кім Чен Ином у прибережному місті Вонсан. Під час зустрічі він охарактеризував стосунки між країнами як “непереможне бойове братерство”, повідомило МЗС Росії.
Компанія Google додала до свого додатка Gemini AI функцію, яка дозволяє створювати відео зі статичних зображень. Тепер користувачі, які мають платну підписку, можуть завантажити фото, додати текстовий опис – і отримати 8-секундне відео. Інструмент працює на базі генератора Veo 3 і вже встиг стати популярним серед тих, хто хоче анімувати старі світлини, вигадати фантастичні сцени або змонтувати короткі візуальні історії з кількох частин.
26-річна туристка з Німеччини Кароліна Вілґа провела майже два тижні в самотньому виживанні в західноавстралійському плоскогір’ї. Її знайшли випадково – на узбіччі ґрунтової дороги, за 24 кілометри від покинутого авто, без взуття, знесилену, зневоднену й обліплену слідами від укусів комах. Поліція каже – це щастя, що вона взагалі вижила.
Громадська організація “Справа Громад” оголосила про розіграш оригіналу малюнка “Ми і є фортифікації”, створеного художником-аніматором Fill Feaouill. Кошти, зібрані під час благодійної лотереї, підуть на закупівлю нових екскаваторів для потреб оборони. Ініціативу підтримав п’ятий президент України, лідер партії “Європейська Солідарність” Петро Порошенко, який особисто фінансує постачання техніки для будівництва фортифікаційних споруд.