Пенсіонери, які живуть на окупованих територіях, зможуть відновити виплати через відеозв’язок

Джерело: постанова від 4 серпня 2023 р. № 806.

Кабінет Міністрів України вніс зміни до постанови про особливості виплат та доставлення пенсій або грошових допомог під час воєнного стану. Відтепер пенсіонери зможуть відновити їх у режимі відеоконференцзв’язку.

Зміни стосуються літніх людей, яким припинили виплату пенсій в період з 1 серпня 2022 року, і які проживають на територіях активних бойових дій або тимчасово окупованих РФ територіях України.

Виплату дозволено поновити за заявами з використанням віддаленого кваліфікованого електронного підпису “Дія.Підпис” (“Дія ID”) про виплату пенсії на поточні рахунки в уповноважених банках. Також можна це зробити за заявами про поновлення виплати пенсії через вебпортал ПФУ. А вже у випадку встановлення органами ПФУ особи пенсіонера – у режимі відеоконференцзв’язку.

Зазначимо, що Пенсійний фонд України перестає нараховувати виплати, якщо пів року отримувач не виходить на контакт. Якщо людина після цього з’явилася, то за заявою пенсія їй донараховується за весь період.

На ТОТ перебувають близько 3 млн пенсіонерів.

Запроваджені місяць тому адміністрацією Джо Байдена нафтові санкції проти Росії поступово дають результат, підриваючи російські доходи від експорту нафти. Оскільки китайські переробники зменшили закупівлі через санкції та логістичні проблеми, а ставки фрахту для суден зросли в рази, російським постачальникам доводиться вкотре знижувати ціни.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію станом  на 22:00 11 лютого. Загалом, від початку цієї доби відбулося 90 бойових зіткнень.

Міністерство оборони Сирії відмовило російським військовим у допуску на базу флоту у Тартусі. Колону з 30 вантажівок з ракетним озброєнням, що висунулася вранці з авіабази Хмеймім, зупинили військовослужбовці країни. 

11 лютого у Міноборони повідомили про початок проєкту “Контракт 18-24” – добровільну ініціативу для українців вікової категорії 18-24 роки, котра готова приєднатися до Сил оборони на один рік.

Заступник міністра оборони бригадний генерал юстиції Сергій Мельник під час робочої зустрічі з уповноваженим з питань захисту української мови Тарасом Кремінем заявив, що держава має сприяти всебічному поширенню української мови в міжособистісному спілкуванні військовослужбовців.