Петро Порошенко про безпекові гарантії: «Єдиною стратегічною гарантією для України є членство в НАТО»

П’ятий президент України Петро Порошенко в інтерв’ю журналісту та публіцисту Віталію Портникову поділився своїм баченням необхідних безпекових гарантій для України та розповів про попередні зусилля щодо миротворчої місії.

За словами Порошенка, ключовим елементом мирного процесу є безпекові гарантії, а стратегічно прийнятним варіантом для України залишається членство в НАТО та дія статті 5 Вашингтонського договору.

“Якщо нас зараз не приймають, і 5 стаття не діє, ми маємо вимагати гарантії фінсько-шведського зразка до нашого вступу в НАТО”, – наголосив він.

Порошенко нагадав про спроби розгортання миротворчого контингенту у 2016–2017 роках, коли було досягнуто попередніх домовленостей у межах Мінського процесу та Нормандського формату. Зокрема, він вів переговори з лідерами Китаю та Німеччини.

“Сі Цзіньпін пообіцяв, що Китай не застосує право вето, незалежно від позиції Росії. Це була зустріч у Давосі”, – розповів політик. Водночас тоді виникла розбіжність з російською стороною: Путін наполягав на розміщенні миротворців на лінії зіткнення, тоді як Україна вимагала їхнього розташування на державному кордоні.

За словами Порошенка, реалізація миротворчої місії була відкладена через позицію Путіна, який пов’язував цей процес із результатами президентських виборів в Україні.

Окремо Порошенко висловив занепокоєння з приводу активного обговорення теми виборів під час війни.

“Я дуже занепокоєний, що влада почала виборчий процес. Формально я як лідер опозиції був би зацікавлений у виборах. Але це смерть для України”, – заявив він.

На його думку, збереження єдності політичних сил і суспільства є одним із ключових чинників успіху країни у війні.

  • Журналіст і публіцист Віталій Портников в етері “Радіо Свобода Україна” висловив власний прогноз щодо майбутнього нинішньої влади в Україні, наголошуючи на її відповідальності перед суспільством. На його думку, політична кар’єра лідерів, які прийшли до влади у 2019 році на хвилі популістських обіцянок, добігає свого закономірного кінця.

16 грудня уряд Італії схвалив надання Україні вже десятого пакету збройової допомоги на тлі повномасштабного вторгнення РФ.

Лідер “Європейської солідарності” Петро Порошенко висловив занепокоєння тим, як корупція впливає на ефективність державного управління та ставлення міжнародних партнерів до України, зокрема Сполучених Штатів.

Згідно з даними Генерального штабу Збройних сил України, упродовж 14 грудня 2024 року українські захисники знищили та підбили 181 автомобіль російської армії.

Обраний 47-м президентом США Дональд Трамп зауважив, що нині його команда працює над припиненням війни РФ проти України, і вже є”невеликий прогрес”.

Обраний 47-м президентом США Дональд Трамп заявив, що не запрошував главу Української держави Володимира Зеленського на інавгурацію 20 січня.