Підписи Іраку та Йорданії зникли під комюніке Саміту миру

Джерело: сайт швейцарського уряду

Уряд Швейцарії опублікував перелік країн, які підтримали спільне комюніке під час Глобального саміту миру. Раніше заявлялося, що до нього долучилися 80 країн, але нині перелік складається з 78 країн-учасників — як виявилося зникли підписи Іраку та Йорданії.

Серед підписантів є не тільки країни, а й чотири організації: Рада Європи, Єврокомісія, Єврорада та Європарламент.

Спільне комюніке саміту у Швейцарії залишиться відкритим, як пояснили в Офісі президента. До нього зможуть долучитися інші країни, які не приїхали на конференцію.

Під час телемарафону заступник керівника ОПУ Ігор Жовква зазначив, що деякі країни-учасники Саміту миру не підписали спільне комюніке через інший рівень представництва. Наприклад, міністри не мають право ухвалювати подібні рішення. Представники країн після повернення мають звернутися до керівництва держави із цим питанням.

Всього у саміті брала участь 91 держава та 8 міжнародних організацій. Серед них не було Росії, оскільки її не запрошували, та Китаю, який відмовився від участі.

Президент США Дональд Трамп після телефонної розмови з Володимиром Зеленським, закликав Росію та Україну до 30-денного беззастережного припинення вогню і пообіцяв запровадити санкції у разі відмови.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 8 травня. Від початку цієї доби відбулося 154 бойових зіткнення.

Ввечері 8 травня президент Володимир Зеленський повідомив про телефонну розмову з главою США Дональдом Трампом, під час якої сторони обговорили ситуацію на фронті, перспективи миру та підписану нещодавно угоду про економічне партнерство між двома країнами.

8 травня президент Володимир Зеленський своїм указом надав звання Герой України з врученням ордена “Золота Зірка” полковнику Пархоменко Ігорю Валерійовичу.

У районі міста Ізюм Харківської області загинув 40-річний громадянин Великої Британії Кріс Гарретт, який займався розмінуванням територій.