Південна Корея: КНДР могла надати Росії балістичні ракети малої дальності
Джерело: Yonhap
Північна Корея могла надати Росії балістичні ракети малої дальності та зенітні ракети на додаток до артилерійських снарядів для війни проти України, заявив військовий високопосадовець Південної Кореї.
Об’єднаний комітет начальників штабів (JCS) зробив таку оцінку на тлі занепокоєння щодо посилення військової співпраці між Пхеньяном і Москвою після саміту між лідером Північної Кореї Кім Чен Ином і президентом Росії Володимиром Путіним у вересні.
За оцінками військових, близько 2000 контейнерів з військовим обладнанням і боєприпасами було відправлено з північнокорейського порту Раджин до Владивостока на Далекому Сході РФ.
Передбачається, що такий об’єм здатний завантажити понад 200 000 снарядів 122-мм артилерії або понад 1 млн снарядів 152-мм.
Зазначається, що Північна Корея, можливо, також постачала інше озброєння до РФ, включаючи танкові боєприпаси, протитанкові керовані ракети, ракетні установки, гвинтівки, кулемети та, можливо, балістичні ракети малої дальності.
У розвідці акцентували, що у серпні-вересні північнокорейські судна ходили до Росії раз на тиждень, тоді як з жовтня їх почали помічати кожні три-чотири дні.
Раніше повідомлялося, що з серпня Північна Корея відправила понад 1 мільйон артилерійських снарядів для військової машини Путіна, заявив південнокорейський законодавець Ю Сан Бам.
- 13 жовтня в Білому домі заявили, що Північна Корея нещодавно поставила Росії понад 1000 контейнерів військового обладнання та боєприпасів.
- Представник США повідомив, що Північна Корея почала перекидати артилерію до Росії. Зазначають, що наразі не відомо, чи є передача частиною нового, довгострокового ланцюжка постачання чи лише обмеженою партією.
- Позаплановий російський військовий VIP-літак приземлився в столиці Північної Кореї Пхеньяні цього тижня, а потім повернувся в Москву.
- Північна Корея проводить навчання на знак протесту проти навчань союзників. Зокрема у КНДР симулювали ядерний удар по Південній Кореї.
- У міністерстві оборони Великої Британії заявили, що попри те, що Росія офіційно заперечує нещодавні повідомлення, майже напевно північнокорейські боєприпаси вже потрапили на склади боєприпасів у західній Росії.
30 квітня міністерка економіки Юлія Свириденко спільно із міністром фінансів США Скоттом Бессентом підписала Угоду про створення Інвестиційного фонду відбудови США–Україна. Як зауважила міністерка, мовиться про співпрацю на десятиліття вперед.
Орієнтовна вартість робіт з відбудови сучасного корпусу лікарні “Охматдит” становитиме близько 396 мільйонів гривень. Проєктно-кошторисна документація наразі проходить експертизу, а тендер на капітальний ремонт сучасного корпусу оголосять на платформі Prozorro у першій половині травня.
Спецпредставник президента США з питань України Кіт Келлог наголосив, що главі РФ Володимиру Путіну варто визнати зміну ситуації на користь України. Генерал у відставці зауважив, що росіянам, попри шалені втрати у лавах своєї армії, за півтора року не вдалося досягти серйозних здобутків на фронті.
Прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді відмовився приїхати до Москви на 9 травня. Про те, що Моді не прийняв запрошення глави РФ Володимира Путіна брати участь в урочистих заходах, повідомив прессекретар Кремля Дмитро Пєсков.
Компанії McDonald’s і Coca-Cola досі розглядають російський ринок як зону підвищених ризиків і не планують повертатися до діяльності у цій країні, свідчать листи компаній до правозахисної групи B4Ukraine.